Evolylcam Купола HD 720P 1MP/ 960P 1.3 MP/ 1080P 2MP Аудио IP Камера P2P Onvif Мрежа Аларм Ноќно видео надзор Затворен Надзор

Evolylcam Купола HD 720P 1MP/ 960P 1.3 MP/ 1080P 2MP Аудио IP Камера P2P Onvif Мрежа Аларм Ноќно видео надзор Затворен Надзор

Достапно за нарачка
DEN 996.00
Достапност:


720 P / 960 P / 1080 P HD Аудио Купола IP Камера Тоа е Аудио IP Камера без SD картичка ПО функција, туку да ја прифатиме прилагодување Поддршка IE, Firefox, Google пребарувачот, iphone, Android паметен телефон, КОМПЈУТЕР, Таблет Поддршка на P2 P, Onvif, Движење Откривање, Ноќ визија, e-mail пораката на алармот, FTP испратите 3.6 мм леќа стандардно на оваа камера.можете да изберете 2.8 mm 6mm 8мм со иста цена Вклучувајќи и софтвер, но не вклучувајќи го адаптер и МИКРОФОН ,ако сакате ,ве молиме кликнете на сликата подолу

Напомена :
720 P / 960 P / 1080 P значи три видови на камери,ниту еден камера со три вида на одлуки, може да се купи според вашите барања
Софтвер Вовед :
Пребарување :
1) за Внесување на Камерата IP-Адреса
2) Внесување корисничко Име и Лозинка, корисничко Име:администраторска Лозинка:admin
Поддршка IE/Chrome/Firefox(IE11 треба Компатибилност на Владата)
P2 P UID :
P2 P На PC : 1) Инсталирате Hi P2 P Клиент софтвер 2) Кликнете на Конфигурационата копчето и се најавите,лозинка е празно.(нема лозинка за најава директно) 3) Додадете некоја Област и Текст UID.Назад за Преглед,изберете камера која сте додале,ќе го видите видео клипот на екранот на P2 P На Паметни Мобилни телефони : 1) да Инсталирате АПЛИКАЦИЈА "Cam Hi",поддржуваат Android и Iphone 2) Додадете Камера и Текст UID,на лозинката е "admin" ве Молиме преземете од APP store за iphone ве Молиме да ја инсталирате на СТАН во ЦД-то за android телефон Како да се добие IP адреса : Инсталирате софтверот"Search Tool" Во CD Тоа ќе додели IP за камерата автоматски Можете исто така да го ревидира IP рачно,Лесно да пристапите до Аудио систем Купола IP Камера*1 CD*1 Напомена : Оваа камера не вклучувајќи адаптер и МИКРОФОН,ве молиме контактирајте со нас ,ако сакате тоа.

За производот

Сензор Големина:
720P, 960P, 1080P
Алармот Акција:
FTP Фотографија,Локалните Алармот,e-mail Фото
Технологија:
Инфраред
Бренд Име:
evolylcam
Сензор:
CMOS
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows Vista,Windows 98,Mac os,Windows 8,Windows XP
is_customized:
Yes
Поддржани Мобилни Системи:
Андроид
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Агол На Гледање (Степен):
85°
Аудио Излез:
1CH РКА
IR Растојание(м):
25m
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Стил:
Куполата На Камерата
боја:
Бела
Димензии (L x W x D)(mm):
10*10*10см
Напојување(V):
12v
Број На Модел На:
MYDZSLXBQA
Тип:
ip камера
Инсталација:
Таванот
Минимална Осветлување(Лукс):
0.1 Лукс
Потрошувачка На Енергија(W):
3W
Леќа (mm):
3.6 mm
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот
Специјални Функции:
Внатрешна
Материјал:
Пластични
Led диоди:
24 компјутери
Ноќ визија:
Поддршка
Движење Откривање:
Поддршка
алармот:
Поддршка
Функција:
Аудио
Поддржани Мобилни Системи:
iPhone OS

Избор на клиент