Нови DHT21 AM2301 Capacitance Дигитален Сензор за Температура И Влажност

Нови DHT21 AM2301 Capacitance Дигитален Сензор за Температура И Влажност

Достапно за нарачка
DEN 116.16
Достапност:


За производот

Бренд Име:
WAVGAT
Тип:
Влажност Сензор
Материјал:
Мешавина
Број На Модел На:
DHT21
Употреба:
Сензор На Температура На
Теорија:
сала сензор
is_customized:
Yes
Излез:
Влажност Сензор

Избор на клиент