antiradiation зрачење доказ EMI оклопна сребрени влакна ткаенини
Новак - 5 %

antiradiation зрачење доказ EMI оклопна сребрени влакна ткаенини

Достапно за нарачка
DEN 1488.00
DEN 1414.00
Достапност:

antiradiation зрачење доказ EMI оклопна сребрени влакна ткаенини
Применливи индустрии :
Заштита од зрачење одговара, комбинезони, слободно облека, пижами, долна облека, дом, текстилни производи, на екранот на допир, ракавици, capacitance пенкало, убавината на медицинска опрема, оклопна торба, завеса, итн.
Производ функција :
1, површината оксидација третман, златно кафена, може да се одложи оксидација го оценувате на ткаенина
2, висока сребро содржини, анти-зрачење ефект е подобро, повеќе отпорни на миење!
Производ ефикасност :
1 .анти-зрачење перформанси
2.antistatic сопственост на antistatic
3.АНТИ-МИРИС
4.силни антибактериски
5.сите природни
6.сребрени влакна топлинска изолација својства
7.сребрени влакна за здравствена заштита функција
8. Боја сребрена влакна заштита од зрачење одговара на

Тестот !

За производот

Техника:
Ткаени
Стил:
Обична
Функција:
Зрачење-Отпорен На
Тип На Производ:
Органски Материјал
Ширина:
150cm
Шема:
Предиво Обоена
Материјал:
сребрени влакна
Тип:
сребрени влакна
Nonwoven Техника:
Ткаени
боја:
сива
Функција:
Antistatic, анти-зрачење, анти-бактериски, проводници, анти-мувла, мравка

Избор на клиент