2.5 10 Tangda pogopin 2.5*10мм Конектори сонда Пролет игла Проводници за бакар игла (Може да се прилагоди) A.
Новак - 0 %

2.5 10 Tangda pogopin 2.5*10мм Конектори сонда Пролет игла Проводници за бакар игла (Може да се прилагоди) A.

Достапно за нарачка
DEN 1334.40
DEN 1334.00
Достапност:

Белешки : 1. Материјал : Контакт : Месинг Пролет : Нерѓосувачки челик жица pluger : Месинг 2. Позлата Тело : Min0.025um Злато позлата текот на Клипот : Min 0.025 um Злато позлата во текот на 3. Механички : Издржливост : 10000 циклус мин 4. Електрични : Напон оценка : 30 V DC MAX Тековна оценка : 2 A
1, производ перформанси : pogopin производ контактирајте делови материјал се КОРИСТИ за животната средина месинг + PA46, заштита на животната средина на злато позлата, можат подобро да се водоотпорни, moistureproof, проводници перформанси е подобро; Пролетта на увезени од не ' рѓосувачки челик парична казна жица, добра еластичност, многу издржливи, се водат може да достигне повеќе од 10000 пати;
2, области на примена : на производи се широко се користи во мобилни комуникациски производи, електронски дигитални производи, електронски медицинска опрема, конзоли за игри, дигитални камери, итн., главно се користи во проводници или сигнал на пренос, многу сегашниот производ усвојува pogopin наместо метал shrapnel, посигурен перформанси, погодно за производство и испорака на поефикасни;
3. Пакување : pogopin производи може да плетенка (појас) пакување, игли, опремени со пластична капа за да автоматско SMT обработка, може да биде во рефус, погодни за рачно заварување или reflow лемење машина, како и во процесот на транспорт на производите, подобра заштита на производи;
4, еколошки информации : нашата компанија може да обезбеди најновата верзија на SGS тест извештај материјал и сертификат.

За производот

Пакет:
100 парчиња, 1000 парчиња
Број На Модел На:
Конектори
Бренд Име:
Tangda

Избор на клиент