Toocene Шофершајбната Wiper ножеви за Citroen C-Crosser 2007 - 2012 size24+20 се вклопуваат стандард J кука wiper грб
Новак - 20 %

Toocene Шофершајбната Wiper ножеви за Citroen C-Crosser 2007 - 2012 size24+20 се вклопуваат стандард J кука wiper грб

Достапно за нарачка
DEN 768.48
DEN 615.00
Достапност:

Меѓународни wiper големина на :
За Citroen C-Crosser 2007-2012 24"+20" Возачот Големина : 24inch Патникот Големина : 20inch
Детали За Производот :
Стр roduct Phopo :
Инсталација метод :
Внимание :
1,за Да се избегне купување на погрешен стакло, Купувачите треба да се обрне внимание на автомобил година и фотографии во опис пред ставање ред. Ако купувачи немам идеја дали стакло одговара на вашите автомобили, ве молиме контактирајте со нас и ни укажуваат на вашиот автомобил модел и автомобил на годината, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.
2, ве Молиме да ни укажуваат дека вашиот автомобил е Десно-Страна Диск или Лево-Страна Диск, затоа што wiper систем е различно помеѓу RHD и LHD.
3, Ако купувачи место погрешен ред за да бидат безгрижни за опис, ние не ќе реконструкција или повторно да ја прати.
Препораки :
1, Бидете сигурни дека за чистење на ветробранското стакло прво, ако тоа е загадена со масло, восок, нечистотија и grimes за да се обезбеди услуга за животот на стакло.
2, ветробранското стакло wiper ножеви треба да се замени, кога тие не се изврши како што се очекува, или не обезбедуваат asufficient ниво на безбедност.
3, Ако wiper ножеви не лифт исклучување на ветробранското стакло, работат на wiper се додека не стигнат до центарот на ветробранското стакло, исклучете го палењето и промена на wiper ножеви .
Испорака :
1, точка ќе биде предаден во рок од 3 дена откако уплатата се населат освен празник.
2, Купувачи бидете сигурни дека за да се остави точна Адреса, ПОШТЕНСКИ Код, Телефонски Број (со Полно име на купувачи од Русија)
3, Ако купувачите не би можела да добие предмети во време на испорака или имаат проблем со предмети, ве молиме обидете се да контактирате со нас, прво, би сакал да ви одговори во рок од 24 часа во работни дена да го следи цел и решавање на проблеми за вас.
4, Ако купувачите не би можела да добие предмети по време на испорака завршена, ние би сакале да се вратат или повторно да ја прати.

За производот

Citroen C-Crosser-Година:
2011,2007,2009,2008,2010,2012
Објектот Тежина:
0.3kg
Објектот Висина:
3cm
Објектот Ширина:
2cm
Специјални Функции:
Чисти пред шофершајбната
Citroen Модел:
C-Crosser
Година:
2017Year
Материјал Тип:
Природна Гума
За Возило Брендови/Модел:
Citroen
Име На Модел:
TC217
Бренд Име:
toocene
Потекло:
Ningbo, Кина
Големина:
24+20

Избор на клиент