Мрежа LAN Кабел Тестер RJ45 RJ11 RJ12 Cat5 + Crimper

Мрежа LAN Кабел Тестер RJ45 RJ11 RJ12 Cat5 + Crimper

Достапно за нарачка
DEN 534.72
Достапност:


Устата на прес-клешти се направени од магнетен челик, која е цврст и издржлив. При користење на прес-клешти, само внесете модуларен приклучок во својата позиција и притиснете. Прекинувач за заштеда на енергија од батеријата. Напојување со СТРУЈА 9 V reduplicated батерија( не се вклучени ) Напојување со СТРУЈА 9 V reduplicated батерија( не се вклучени ) уста на прес-клешти се направени од магнетен челик, која е цврст и издржлив.
При користење на прес-клешти, само внесете модуларен приклучок во својата позиција и притиснете.
Прекинувач за заштеда на енергија од батеријата.
Напојување со СТРУЈА 9 V reduplicated батерија( не се вклучени )
Може да се суди ред конекција, краток спој и да се отвори коло.
Стави кабли во двете главни тестер и далечински тестер.
Пакетот вклучува : 1 x Мрежа Crimper, 1x Кабел Тестер,1 x Жица Stripper,1 x Инструкции, 1 X жолта мрежа клешти,1 X крпа куфер
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

За производот

Бренд Име:
Gonbes

Избор на клиент