Foleto HB-29 HB29 Petal Цвет Леќа Хауба на камерата Леќи на Камерата Protetor Сенка За NIKON AF-S VR 70-200mm f/2.8 G АКО-ЕД леќа
Новак - 25 %

Foleto HB-29 HB29 Petal Цвет Леќа Хауба на камерата Леќи на Камерата Protetor Сенка За NIKON AF-S VR 70-200mm f/2.8 G АКО-ЕД

Достапно за нарачка
DEN 247.20
DEN 185.00
Достапност:


Foleto HB-29 HB29 Petal Цвет Леќа Хауба на камерата Леќи на Камерата Protetor Сенка За NIKON AF-S VR 70-200mm f/2.8 G АКО-ЕД леќа
Опис :
Со цел да се спречи скитници светлина од внесување на леќа со цел да ги задржи несакани отсјај од влијаат на вашите фотографии.
Тоа се прави на високо влијание пластика за долготрајни и мазна монтажа. Тоа е еден од најважните додатоци за секоја леќа што го поседувате. Тоа се спречат несакани скитници светлина, подобрување на вашиот контраст и квалитет на сликата. Го штити предниот барел од неизбежното влијание против ѕидови, вратата рамки,и други реални пречки. Покрај тоа, од крајот на објективот е продолжен, исто така ќе добиете дополнителна корист на некои екстра заштита од случајно влијание. Леќа капи блок страна сјајот и зголемување на заштита обезбедено од страна на филтри за леќа површина и прстен. На бајонет планината дизајн го прави тоа цврсто на објективот.
HB-7 е тркалезна форма,
hb-7 II е цвет shope,можете да изберете оној што го сакате.
Карактеристики :
Направени од пластика, ABS
Погоден за NIKON Nikkor AF-S VR 70-200mm f/2.8 G АКО-ЕД леќа
Пакет Се Вклучени :
1x Леќа худ HB-29
(Не вклучуваат Камера Тело и Леќа)

За производот

Број На Модел На:
HB-29
Компатибилен Бренд:
NIKON
Бренд Име:
Foleto
Пакет:
No
Тип:
HB-29

Избор на клиент