0-100V/50A Сина Црвена Дигитални Voltmeter Ammeter 2in1 DC Volt Amp Метар W/ Шант - L060 Нова жешка
Новак - 15 %

0-100V/50A Сина Црвена Дигитални Voltmeter Ammeter 2in1 DC Volt Amp Метар W/ Шант - L060 Нова жешка

Достапно за нарачка
DEN 248.16
DEN 211.00
Достапност:


Оперативен напон : DC 4 ~ 30 V се Измери напон : DC 0 ~ 100 V Минимална резолуција(V) : 0.1 V Мерење на струјата : 50 A (бараат надворешни шант) Минимум резолуција(A) : 0.1 Еден Оперативен струја : Прикаже : три 0.28" дигитален LED цевка Дисплеј во боја : Сина и Црвена (две боја на дисплејот) Освежете го оценувате : за 300m S / време Мерка на точноста : 1% (± 1 цифра) Оперативни температура : -10 до 65° c Оперативни Влажност : 10 до 80% (не-кондензирање) Работен притисок : 80 до 106 k Pa Апликации : Погоден за автомобилство/електрични автомобили/мотори батеријата мониторинг или други производи напон тековната мерење Жици :
Црна линија (тенки) : празни или buck коло (модул) негативни
Црвена линија (тенки) : напојување+
Црна линија (дебела) : COM, заеднички мерење
Црвена линија (дебела) : PW+, мерење терминал напон за внесување позитивни
Жолта линија (дебела) : ВО+, сегашниот текст+
(Ве молиме погледнете го жици дијаграми за повеќе детали) Напомена :
Напонот помеѓу тенка црвена и тенки црни линии мора да биде во рок од DC-4-30 V
На ammeter да бидете конектирани само со негативните на уредот под тест
Надминува 5 A, долгорочно полно оптоварување работат континуирано, се препорачува мерење страна на води се директно лемење со контактот
Кога тенка црна линија се празни, тоа е подобро да се користи изолациони ленти околу изложени дел од жица, за да се спречи краток кола
Ако само се користи како voltmeter, препорачливо е жолтата линија и црна линија беа поврзани заедно, за да се спречи ammeter дигитални светкави
Тоа е недостоен да го користите овој метар за да се тестираат тековната помалку од 10 A .
Може да се купи DC voltmeter ammeter 0-10 A тука Количина : 1 Set
Забелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен. И поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакетот вклучува (нема мало пакет) : 1 Pc x Дигитален Voltmeter Ammeter Метар 1 Pc x Тековната Шант 1 Pc x Кабел

За производот

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
OOTDTY
Компатибилен:
Конзола За Игри

Избор на клиент