Bluetooth 4.0 Аудио Приемникот Одбор Безжична Стерео Звук Модул 7-30V Анти Добиваат Automtic Switch За Автомобил Телефон

Bluetooth 4.0 Аудио Приемникот Одбор Безжична Стерео Звук Модул 7-30V Анти Добиваат Automtic Switch За Автомобил Телефон

Достапно за нарачка
DEN 336.96
Достапност:


LN-BT02 Стерео Smart 4.0 Bluetooth Аудио Приемникот Модул
Функција :
Bluetooth stereo dual јазик,спарување со друг Bluetooth телефон или компјутер,може да безжично слушање на музика,но исто така и како безжичен телефон hands-free јавувате. Поддржани оперативни јачина на глас нагоре/надолу и репродукција / пауза. Bluetooth уреди по успешната конекција,кога повторно се отвори Bluetooth автоматски ќе се поврзе .
Дизајн на производот делови на изгледот, smart стерео Bluetooth приемник.
Bluetooth core користење на висок квалитет на чипови, изградена-во enhanced сигнал на пренос коло.Bluetooth приемник стабилна, изградена АНГ ехо откажување и АЕК отстранување на бучава коло. Handsfree нема ехо и бучава.
Технички Упатства :
Bluetooth specification : Bluetooth V4.0 + EDR
Пренос на моќ : CLASS2
Bluetooth протокол : HFP V1.5 A2 DP (1.1), AVCRP1.3
Hands-free договор : 1.6
Пренос на далечина : 15 МИЛИОНИ
Напојување напонот : 3.6-30 V
Зачестеност одговор : 80 Hz-22 KHz
SNR : >80d B
Излезна моќност : >600m V
Стерео поделба ниво : > 50d B
Канал рамнотежа : Пакет се вклучени :
1 LN x-BT02 Стерео Smart 4.0 Bluetooth Аудио Приемникот Модул

За производот

Тип:
Регулатор На Напон
Број На Модел На:
LN-BT02
Напон:
3.6-30V
is_customized:
Yes
Температурата На Работа:
Нормално
Примена:
компјутер
Бренд Име:
WeiKedz
Состојба:
Нови

Избор на клиент