2 парчиња 55W Xenon Авто Автомобил Светла Замена КРИЕШЕ Главата Светлина, Крушка Светилка 4300K 6000K 8000K 10000K Автомобил Стил CSL2017
Новак - 39 %

2 парчиња 55W Xenon Авто Автомобил Светла Замена КРИЕШЕ Главата Светлина, Крушка Светилка 4300K 6000K 8000K 10000K Автомобил

Достапно за нарачка
DEN 530.88
DEN 324.00
Достапност:

2 парчиња 55 W Xenon Авто Автомобил Светла Замена КРИЕШЕ Главата Светлина, Крушка Светилка 4300 K 6000 K 8000 K 10000 K Автомобил Стил CSL2017 Функција :
100% Сосема нов и висок квалитет
Специјално дизајнирани xenon светла усвојување на високо-технолошки материјал
Се одликува со ниска потрошувачка на енергија и долг животен век
Водоотпорен и dustproof КРИЕШЕ ги исполнува високи стандарди на квалитет на производот
Компактен модуларен дизајн за лесна инсталација : само внесете го КРИЕШЕ сијалица во оригиналната јагне дупка, се држиме до баласт и поврзете го на напојување
Комбинацијата на повеќе светлина на производството и широк зрак ќе потенцијално збогатете го вашето безбедноста при возење
Ксенон светла се карактеризира со зголемена издржливост и шок отпор
Оваа xenon светла со 55 W моќ ќе ви донесе невиден комфор и безбедно возење во текот на ноќта
Тоа не е lightened од страна на високо-напонските електрични стимулација наместо на волфрам со вжарено, со што ќе се продолжи животниот век на светилка
Лесен за инсталација : Plug and Play, без алатки потребни за
Заштеда На Енергија
Сијалица Тип : H1/H3/H7/H11/9005/9006/9007
Боја Температура:4300/6000/8000/10000 K
Моќност : 55 W
Димензии : Прибл. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашата цел ID. да 18 : 00часот. Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на aliexpress! Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме да ни даде позитивни повратни информации со 5 ѕвезди ги видиш кој е многу важен за нас.

За производот

Тип Socket:
H1, H11, H3, H7, 9007/HB5 Hi/Lo, 9005/HB3, 9006/HB4
Напон:
12V
Извор На Светлина:
Ксенон
Температура На Боја:
6000K
Автомобил модел:
Други
Wattage:
55W
Автомобил Марка:
-
Бренд Име:
АВТОМОБИЛ-partment
Тип На Објект:
Извори На Светло

Избор на клиент