Кутија На 50PCS Стерилни за Еднократна употреба Тетоважа Игли 05RM Круг Лагер Снабдување 05RM

Кутија На 50PCS Стерилни за Еднократна употреба Тетоважа Игли 05RM Круг Лагер Снабдување 05RM

Достапно за нарачка
DEN 276.00
Достапност:


Тетоважа Игла
【Материјал】 : 316 L медицински нерѓосувачки челик 【Пакување】 : 50 / кутија, секој еден е независен пакување 【Опис】 : увезени 316 медицински челик, посебно дезинфекција пакување, безбедност и здравје. CE сертификат, извоз производи, обезбедување на квалитет. Заедничка Игла Модел : РЛ 1 RL 3 RL 5 RL 7 RL 9 RL 11 RL 13 RL 15 RL РС : 3 RS 5 RS 7 RS 8 RS 9 RS 11 RS 13 RS 15 RS F : 5 F 7 F 9 F 11 F 13 F 15 F М1 : 5 M1 7 M1 9 M1 11 M1 13 M1 15 M1 М2 : 5 M2 7 M2 9 M2 11 M2 13 M2 15 M2 РМ : 5 RM 7 RM 9 RM 11 RM 13 RM 15 RM Тетоважа игла за купувачот референца : најчесто се користат модели се : 3,5,7,9, итн., премногу тенка и премногу дебел во процесот на апликација не е многу добри резултати Општи магла игла е претежно тапи игли совет, премногу остар совет лесно да гребење на кожата, оштетување на кожата е релативно големи, тапи игли совет боја е многу добар. (F) е генерално се користи во средување и модификација на остри агли, и многу мала графика време, голем дел од боја не е најчесто се користат. (Двоен ред на преклопување игла М2) бидејќи игла совет густина е релативно голема, па длабочината на кожата пирсинг на кожата е релативно плитки, погоден за многу фини фина магла. ( M1) најчесто се користи, големина на игла се користат, така што игла боја е многу добар, може да биде лесна и тешка. (РМ) е многу лесен за употреба, особено во нијанси на промена кога ефектот е одличен, магла ефект е многу униформа

За производот

Тип:
Тетоважа Игла
Број На Модел На:
05RM

Избор на клиент