SanErqi Батеријата Batteria 3.7 V 850mA Батеријата На iPod 3G 3-та Генерација 616-0159 Батеријата со Алатки

SanErqi Батеријата Batteria 3.7 V 850mA Батеријата На iPod 3G 3-та Генерација 616-0159 Батеријата со Алатки

Достапно за нарачка
DEN 618.72
Достапност:


Детали на Батеријата 1. 100% тестирано и 1 години гаранција 2. Тестирани еден по еден и 100% работи и 3. Во време на превозот со следење на број 4. 1 Ден испорака по исплата потврди 5. Најдобра услуга по : ние ќе се обидеме потрудиме да slove проблемот 6. Голема количина на залиха Компатибилен Модел : За i Pod 3 G 3-та Генерација 616-0159
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
> Батеријата мора да бидат целосно полнат пред употреба.
> Привремена краток капацитетот на новата батерија ќе биде произлегува од не се користи за долго време, тоа е нормално, вкупен капацитет ќе биде повратена преку користи за 3-5 пати.
> Кога за прв пат се на батеријата, се користи надвор, задолжен за 10 часа, за првите три пати, го користите повторно, тогаш тоа само треба да се наплаќаат за 5 часа за нормална употреба.
> Не се користи инфериорни полнач за да ја дополните оваа батерија во случај на оштетување на батеријата.
> Не расклопување или промена на структурата на батеријата.
> Не ја ставајте батеријата во полначот премногу долго.
> Не го изложувајте батеријата на влага и вода, не го стави на висока температура средина.
> Не влијаат на батеријата.
> Го стави вон дофат на деца.
> Најдобрите складирање температура е 20°C5°C
Испорака :
1. Ние ќе ја испрати на парцели во рок од 3 дена по купувачот исплата е потврдена од страна Aliexpress.
2. Нашите цени не вклучувајќи го дестинација царина.
3. Ние ќе се одговорни за Кина царинската проблем и купувачот треба да биде одговорен за дестинација царинската проблем .
Транспорт време :
1 : Кина Пост,треба 15~35 работа дена или повеќе.
2 : EMS,треба 5~10 работни денови.
Гаранција :
1. Сите производи што се продаваат се со добар квалитет и под строги испитување пред тие да бидат испратени. Ние ќе се обидеме потрудиме да се избегне било кој квалитет на проблемот.
2. Ние и ветуваме на гаранција за квалитет во една година и ние ќе го поправи тоа бесплатно. На враќање превозот треба да биде платена од страна на клиентот.
3. Вашето задоволство на нашите производи е гаранција. Ако не сте задоволни со производот, може да се врати на стоки за размена, туку ве молиме да комуницирам со нас пред да се врати. Превозот и ракувањето со полнење не се враќа и клиентите треба да биде одговорен за сите трошоци за враќање и reshipping. Сите се врати ставки мора да биде во добра состојба. Тие мора да бидат под resalable состојба. Мажите го направија дефекти не се гарантира, како што се скршени, рбет и така натаму.
Повратни информации :
1. Ако ви се задоволи со испорача стоката, ве молиме љубезно им помогне да се остави позитивни повратни информации и ние ќе го прават истото за вас.
2. Ние се грижиме за нашите вредни клиенти, и ќе настојуваме да го реши секој неочекувани проблеми.
3. Ако не се задоволи со стоки на, ве молиме слободно да не контактирате на време и да ја испратите пораката прво пред да остави негативни повратни информации, или да се отвори било која расправа за alibaba. Ние секогаш ќе се потрудиме да се реши проблемот и да живеат до вашето задоволство.

За производот

Компатибилен Бренд:
Други
Квалитетот сертификација:
CE
Оригинал или Не:
Компатибилен
Капацитетот на батеријата(mAh):
0-1300mAh
Бренд Име:
SanErqi
Број На Модел На:
за ipod 3 616-0159

Избор на клиент