Турбо полначот BV39 CHRA за Рено Megane III 1.5 DCI K9K Euro 5 5T 106HP / 78KW - Кертриџ турбина 54399880127 / 54399700127
Новак - 24 %

Турбо полначот BV39 CHRA за Рено Megane III 1.5 DCI K9K Euro 5 5T 106HP / 78KW - Кертриџ турбина 54399880127 / 54399700127

Достапно за нарачка
DEN 5280.00
DEN 4013.00
Достапност:

Турбо полначот BV39 CHRA за Рено Megane III 1.5 DCI K9 K Euro 5 5 T 106 HP / 78 KW - Кертриџ турбина 54399880127 / 54399700127
1.Сите turbos се К18 материјал
2.Сите turbos е избалансиран
3.Имаме видови на turbos во парк
4.Имаме конкурентна цена Турбополнач Дел Број : турбо турбополнач, Core Собранието CHRA, Турбополнач CHRA Core Кертриџ, 54399980127 54399880127 54399700127 54399700087, 54399700076 5439-998-0127 5439-970-0087, 5439-970-0076 8200808701 8200889697 144114256 R, 144116289 R / 14411-4256 R / 14411-6289 R, 5439 998 0127 / 5439 970 0127, 5439 970 0087 / 5439 970 0076, BV39-0127 BV39-127 BV39-0087 BV39-087 BV39-0076, BV39-076 Ќе одговара за автомобил : За Рено Megane III 1.5 DCI K9 K Euro 5 5 T 106 HP 78 KW 2009-
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

За производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Објектот Должина:
16cm
Објектот Тежина:
1.8kg
Објектот Висина:
15cm
Бренд Име:
Турбо DFO
Материјал Тип:
к18
Специјални Функции:
Рено Megane III 1.5 DCI
Автомобил Производител:
Рено
Модел Година:
2009-
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Име На Модел:
BV39
Објектот Ширина:
15cm
Frequence Опсег:
Рено Megane III 1.5 DCI
Поставување на Возило:
моторот
Одговара за автомобил 1:
за Рено Megane III 1.5 DCI
Дел Број 1:
54399880127 / 54399700127
Дел Број 2:
54399880076 / 54399700076
ОЕМ Број 1:
8200808701 / 8200889697
ОЕМ Број 2:
14411-4256R / 14411-6289R
моќност:
106HP / 78KW
Име На Модел:
BV39
моторот:
K9K Euro 5 5T
Дел Број 3:
54399880087 / 54399700087

Избор на клиент