100Pcs Топлина се Смалуваат Задник Crimp Електрични Терминали Heatshrink Конектор Црвена

100Pcs Топлина се Смалуваат Задник Crimp Електрични Терминали Heatshrink Конектор Црвена

Достапно за нарачка
DEN 383.52
Достапност:

100% сосема нов и висок квалитет. Загарантирана да се одржи на силна crimps. Стандард crimp, а потоа печат топлина се смалуваат задник конектори. Овозможува визуелна инспекција, го спречува корозија, и обезбеди еден водоотпорен печат. За најдобри резултати користете топол воздух пиштол додека не се намалува во големина и лепило текови, пополнување празнини во терминал.100% сосема нов и висок квалитет.
Загарантирана да се одржи на силна crimps.
Стандард crimp, а потоа печат топлина се смалуваат задник конектори.
Овозможува визуелна инспекција, го спречува корозија, и обезбеди еден водоотпорен печат.
За најдобри резултати користете топол воздух пиштол додека не се намалува во големина и лепило текови, пополнување празнини во терминал.
Боја : Црвена
Количина : 100pcs
Црвено конектор : Одговара на кабел/ жица димензии 0.5-1.5 mm⊃2; 18-22 GA
Пакет Се Вклучени :
1x Пакување од 100 Топлина се Смалуваат Задник Жица Crimp Конектор

За производот

Број На Модел На:
GTBL
Тип:
како опис

Избор на клиент