(S-360-12) IP20 Константен напон AC да DC 360w 12v 30A напојување префрлување dc регулирани напојување 360w бесплатен превозот
Новак - 10 %

(S-360-12) IP20 Константен напон AC да DC 360w 12v 30A напојување префрлување dc регулирани напојување 360w бесплатен превозот

Достапно за нарачка
DEN 1526.40
DEN 1374.00
Достапност:


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА!
(S-360-12) IP20 Константен напон AC да DC 360w 12v 30 A напојување префрлување dc регулирани напојување 360w бесплатен превозот
Карактеристики :
Висока ефикасност, висока сигурност и ниски трошоци
Вклучете влезниот напон спектар избор
100% полно оптоварување и машина тест
Заштита карактеристики : краток спој/преоптоварување
Воздух за ладење
Specificate :
Големина : 215*110*50mm
ВОЛТ : 350 W
излезен напон : 12v
Производи покаже
Модел
Спецификација S-360-5 S-360-7.5 S-360-12 S-360-13.5 S-360-15 S-360-24 S-360-27 S-360-48 Излезниот напон DC 5 V 7.5 V за 12 V 13.5 V 15 V 24 V 27 V 48 V Излезен напон спектар ( Забелешка : 2 ) ±2% ±2% ±1% ±1% ±1% ±1% ±1% ±1% Номинална излезна струја 50 A 48 A 30 A 25.8 НА 23.2 НА 14.6 НА 13 A 7.3 ЕДЕН Излез тековната низа 0~50 A 0~40 A 0~29А 0~25.8 0~23.2 0~14.6 0~13 A 0~7.3 Бран и бучава ( Забелешка : 3 ) 75m Vp-стр 75m Vp-стр 75m Vp-стр 75m Vp-стр 75m Vp-стр 75m Vp-стр 75m Vp-стр 75m Vp-стр Влезот стабилност ( Забелешка : 4 ) ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% Оптоварување стабилност ( Забелешка : 5 ) ±1% ±1% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% DC излезна моќност 250 W 300 W 348 W 348.3 W 348 W 350.4 W 351 W 350.4 W Ефикасност 78% 78% 83% 83% 83% 84% 85% 86% Прилагодливи опсег за DC напон 4.5~5.6 V 6~9 V 10~13.2 V 12~15 V 13.5~18 V 20~26.4 V 26~32 V 41~56 V AC влезен напон спектар 85~132 VAC/176~264 VAC избрани од страна на префрлување 47~63 Hz,248~370 VDC Текст тековната 6.5 A/115 V 4А - /230 V AC Inrush тековната Ладна-start тековната 25 A/115 V 50 A/230 V Истекување тековната Текот-напон заштита 5.75~6.75 V 9.4~10.9 13.8 V~16.2 V 15.5~18.2 V 18~21 V 27.6~32.4 V 33.7~39.2 V 57.6~67.2 V Температура коефициент ±0.03%/ °C (0 ~ 50 °C ) Тежина 1.15 kg
Превозот :
Ние Брод на Светот, освен APO/FPO .
Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 20 работни дена.
Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 20 работни дена
Се истакна : Fedex Можеби полнење ракување со обвиненија во вашата земја, ние не сме одговорни за оваа трошоци
Гаранција и Гаранција :
24 месеци Гаранција. Купи со доверба!
Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати.
Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект.
Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест
Други Политики :
Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.
Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.
Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.
Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови

За производот

Излез Тип На:
Еден
Број На Модел На:
S-360-12V
Бренд Име:
CHUX
Фрекфенција:
47~63Hz
Излезна Моќност:
301 - 400W
is_customized:
Yes
Излезниот Напон:
12v
Излезна Струја:
30A
Влезен Напон:
110~220VAC
Име на производ:
12v префрлување напојување
Големина:
215*115*50MM
AC влезен напон спектар:
90~132VAC/180~264VAC , 47~63HZ,или 255~373VDC
Во текот вчитај заштита:
105~135% постојан струја,авто-обнова
Во текот-напон Заштита :
115~135% hiccup режим,авто-обнова
Над-temp заштита:
Над 80 температура отсечени излез,авто-обнова
Фан ON/OFF контрола:
>55 температура Фан на проектот ,
Woring temeperature, влажност:
-10~+60 температура,20%-90%R
wattanty:
2 години
Посебни параметри може да се прилагоди:
Yes

Избор на клиент