Рачно насликани Палета нож сликарство copenhagens харбор масло на платно модерна уметност Пејзажот за декор
Новак - 14 %

Рачно насликани Палета нож сликарство copenhagens харбор масло на платно модерна уметност Пејзажот за декор

Достапно за нарачка
DEN 5520.00
DEN 4747.00
Достапност:


Чекор 3 - Градење на Форми
Откако undercoat на боја е во место, ние да почне изградба на форми на објекти во слика. Платно Само, без да се поместуваат или врамени. Нарачката е потврдено.Ние ќе ви испратиме завршен сликарство фото по е-пошта за потврда пред пратката.
Лесно Политика На Враќање :
Ако не сте задоволни со нашата квалитет во рок од 10 дена по примените, можеме да го прифатиме враќање на целосна наплата ќе биде испратена назад по добивме врати.
Обработка време на својата цел :
Затоа што сите репродукции се во рака-насликани, генерално тоа ќе потрае околу 10-15 дена за да се заврши по плаќање. Ова е местото каде што нашиот уметник е уникатен познавање на точната стилови на уметници тие портрет навистина доаѓа да го фрлам, и каде што основа за навистина уникатен репродукција на боите е направен. Ова вклучува фокусирање на деталите, како што се на сенки и светлина, боја интензитет и да се обезбеди позадина кои изгледаат и се чувствуваат на сликата е целосно во согласност со оригиналната работа. Во секоја фаза тука, бојата треба да се исуши пред дополнителни детали може да се додаде. Кога имаш на слика,ако има било каков проблем,ги споделите со нас слободно,ние ќе ви одговори во 12 часот. Откако сите е во договор, некоја слика на сликата е испратена до вас, клиентите, за конечно одобрување.Ние веруваме дека може да имаат огромен избор тука. 100% Пари гаранција за да се Гарантира. Во овој момент, вие не може дури и да го признае тоа. Лесно Се Враќа Политика. Ова осигурува дека сликарство ужива максимална заштита, а тоа е да се биде предаден.
Чекор 2 - Примена на Undercoat на Боја
Откако скица е завршена, изведувачот ќе почне да се применува undercoat на боја.На reprodution слики на Van Gogh,Моне,Салвадор dali,Renior Da Vinci,Пикасо се многу жешко овде. Ние додадете уникатна текстура, карактерот и стилот на специфични сликар и сликарство, заедно со дополнителни детали во сликарството. Во овој момент, светло и темно бои се вработени, како и боја односи со цел да се создаде повеќе длабочина во сликата.Ние сме специјализирани во creativing рака-насликани масла од 2008 година. Ние се собраа стотици одлични уметници,кој има повеќе од 10 години сликарство искуства, facous на апстрактни маслото,портрет слики,животински слики,Пејзаж слики,уште живот и цвет и сл. Сликата е сега презентирани на нашиот најголем високи сликари, кои се учат и да понудат своето мислење. Ние започнете со додавање на одредена текстура и формата на специфични сликарство се репродуцира, дали тоа значи боење и потези на Renoir или невидена потези на Рејн. Сите waterprint или изведувач името на сликата нема да биде покажа на завршен сликарство. На скицирање е нормално да се направи со молив или некои јаглен, во зависност од уметникот. Сите Репродукции се со Висок квалитет. Контактирајте со нас за дополнителни трошоци ако сакате да се монтира или се водат.Ние сме секогаш прави големи напори да ви дадат забава и неверојатна онлајн шопинг услуги.
Чекор 5 - Дополнителни Детали
Откако уникатен стил и мотив на сликање е во место, ние продолжи да додадете конечниот допира. Брод Од пакетот, ве информираме следење бр.
Чекор 7 - Пакет
За превозот, сите слики се покриени со тенок филм и свиткан во слика цевка.
Чекор 6 - Комплетирање и Контрола на Квалитет
Откако сликата била завршена од страна на уметникот, нашата работа се уште не е направено. Треба да ги имате бараните прилагодувања, тие ќе бидат направени, како и. Ова е направено со поголеми четки со цел да се добие на основните форми и бои во место, вклучувајќи позадина.

За производот

Големина (Инчен):
24 X 20, 32 X 24, 40 Х 30, 48 X 36, 40x60, 48x72
Бренд Име:
Zemalu
Тип:
Масла
Предмети:
Пејзаж
Рамка на режимот:
Формулиран
Материјал:
Лен
Стил:
Модерна
Рамка:
No
Медиум:
Масло
Поддршка База:
Платно
Форма:
Еден
Техника:
Рачно Насликани
Обликот:
правоаголник
оригиналниот:
No
помош:
87
Iid:
12662
M:
M3

Избор на клиент