Современата уметност излив на бои страна се насликани нож пејзаж слики масло на платно со Висок квалитет
Новак - 14 %

Современата уметност излив на бои страна се насликани нож пејзаж слики масло на платно со Висок квалитет

Достапно за нарачка
DEN 5136.00
DEN 4417.00
Достапност:

За сликарство репродукција, дека првиот чекор е да се скица на мотив на сликање на платно.
Чекор 3 - Градење на Форми
Откако undercoat на боја е во место, ние да почне изградба на форми на објекти во слика.
Чекор 7 - Пакет
За превозот, сите слики се покриени со тенок филм и свиткан во слика цевка. Ние ќе ви испратиме цена вклучувајќи го и превозот на трошоците на врата. Ова осигурува дека точниот состав на сликата е на место од почетокот, со главните фигури и форми поставени на платно. Ова е направено со поголеми четки со цел да се добие на основните форми и бои во место, вклучувајќи позадина. Платно Само, без да се поместуваат или врамени. Промените може да се направи ако не сте задоволни со некои дела од сликарството.
Примероци од Нашите Завршени Слики :
Како Да се НАСЛИКА?
Чекор 1 - Скицирање на Слика
Добар beginnning е половина успех .
Чекор 2 - Примена на Undercoat на Боја
Откако скица е завршена, изведувачот ќе почне да се применува undercoat на боја. Ние започнете со додавање на одредена текстура и формата на специфични сликарство се репродуцира, дали тоа значи боење и потези на Renoir или невидена потези на Рејн.Ние сме секогаш прави големи напори да ви дадат забава и неверојатна онлајн шопинг услуги. Па, првиот чекор е многу важно.Ние сме специјализирани во creativing рака-насликани масла од 2008 година.Ние ќе ви испратиме завршен сликарство фото по е-пошта за потврда пред пратката. Контактирајте со нас за дополнителни трошоци ако сакате да се монтира или се водат. Трговија на големо цена, голема цел, голем попуст. Во секоја фаза тука, бојата треба да се исуши пред дополнителни детали може да се додаде. Кога имаш на слика,ако има било каков проблем,ги споделите со нас слободно,ние ќе ви одговори во 12 часот. Брод Од пакетот, ве информираме следење бр. Лесно Се Враќа Политика. Ние се собраа стотици одлични уметници,кој има повеќе од 10 години сликарство искуства, facous на апстрактни маслото,портрет слики,животински слики,Пејзаж слики,уште живот и цвет и сл. Вкупно ќе ја добиете вашата цел во 15 - 25 дена по плаќање. На скицирање е нормално да се направи со молив или некои јаглен, во зависност од уметникот.
Обработка време на својата цел :
Затоа што сите репродукции се во рака-насликани, генерално тоа ќе потрае околу 10-15 дена за да се заврши по плаќање. Сите Репродукции се со Висок квалитет. Ние ќе ги искористиме брзо и безбедно превозот, времето за испорака е во 5-10 дена. 100% Пари гаранција за да се Гарантира.
Чекор 4 - Додавање на текстура
Во овој момент, точно посебноста на секоја слика и секој уметник доаѓа во игра.Оставете ни го вашето точно превозот адреса и контакт телефонски број. Откако сликарство е прифатен од вас, ние не завршна инспекција на сликата и потоа пак тоа за превозот и испорака. Ние додадете уникатна текстура, карактерот и стилот на специфични сликар и сликарство, заедно со дополнителни детали во сликарството. Во овој момент, светло и темно бои се вработени, како и боја односи со цел да се создаде повеќе длабочина во сликата. Нарачката е потврдено. Во овој момент, вие не може дури и да го признае тоа. Сликата е сега презентирани на нашиот најголем високи сликари, кои се учат и да понудат своето мислење.Ние ќе се обидеме потрудиме да брод вашата цел колку што е можно поскоро.
Масла Descripitions : 100% handpainted на платно, не се печати, не постер. Ве молиме обележете на вашата нарачка, ако сакате да се регистрирате уметникот име Меѓународни стандардни големини : 20 "x 24" ( 50x60 cm ), 24" x 36" ( 60x90 cm), 30" x 40" ( 75x100 cm ), 36" x 48 "(90x120 cm ) , 40" x 60" ( 100x150 cm ), 48 "x 72" ( 120 x 180 cm ) , Сите прилагоди на големината на располагање .

За производот

Големина (Инчен):
20 X 24, 24 X 32, 30 X 40, 36 X 48, 48 X 64
Бренд Име:
Zemalu
Тип:
Масла
Предмети:
Пејзаж
Calligraphy и сликарство тип:
Платно Сликарство
Рамка на режимот:
Формулиран
Материјал:
Лен
Рамка:
No
Медиум:
Масло
Поддршка База:
Платно
Форма:
Еден
Техника:
Рачно Насликани
Обликот:
правоаголник
оригиналниот:
No
Стил:
Модерна
помош:
87
Iid:
12585
M:
M2

Избор на клиент