Модерна уметност пејзаж catamaran палета нож маслото Висок квалитет Рака насликани дома декор
Новак - 14 %

Модерна уметност пејзаж catamaran палета нож маслото Висок квалитет Рака насликани дома декор

Достапно за нарачка
DEN 5184.00
DEN 4458.00
Достапност:


Примероци од Нашите Завршени Слики :
Како Да се НАСЛИКА?
Чекор 1 - Скицирање на Слика
Добар beginnning е половина успех .
Масла Descripitions : 100% handpainted на платно, не се печати, не постер. Ова осигурува дека точниот состав на сликата е на место од почетокот, со главните фигури и форми поставени на платно. Во овој момент, светло и темно бои се вработени, како и боја односи со цел да се создаде повеќе длабочина во сликата.Оставете ни го вашето точно превозот адреса и контакт телефонски број.Ние сме специјализирани во creativing рака-насликани масла од 2008 година.На reprodution слики на Van Gogh,Моне,Салвадор dali,Renior Da Vinci,Пикасо се многу жешко овде.
Сопствени Слики ( Слика на Платно, Слика на Платно ) : 1.
Чекор 3 - Градење на Форми
Откако undercoat на боја е во место, ние да почне изградба на форми на објекти во слика. Па, првиот чекор е многу важно. Вкупно ќе ја добиете вашата цел во 15 - 25 дена по плаќање. Вие само треба да направите е да ни испратите ваша слика или фотографија која сакате да ја насликал и нека се знае големината на кој сакав. Во овој момент, вие не може дури и да го признае тоа. Лесно Се Враќа Политика. Ова вклучува фокусирање на деталите, како што се на сенки и светлина, боја интензитет и да се обезбеди позадина кои изгледаат и се чувствуваат на сликата е целосно во согласност со оригиналната работа. Нарачката е потврдено. Кога имаш на слика,ако има било каков проблем,ги споделите со нас слободно,ние ќе ви одговори во 12 часот. Сите Репродукции се со Висок квалитет. 100% Пари гаранција за да се Гарантира. Брод Од пакетот, ве информираме следење бр. На скицирање е нормално да се направи со молив или некои јаглен, во зависност од уметникот. За сликарство репродукција, дека првиот чекор е да се скица на мотив на сликање на платно.
Чекор 6 - Комплетирање и Контрола на Квалитет
Откако сликата била завршена од страна на уметникот, нашата работа се уште не е направено. Ние ќе ви испратиме цена вклучувајќи го и превозот на трошоците на врата.
Чекор 7 - Пакет
За превозот, сите слики се покриени со тенок филм и свиткан во слика цевка. Ве молиме обележете на вашата нарачка, ако сакате да се регистрирате уметникот име Меѓународни стандардни големини : 20 "x 24" ( 50x60 cm ), 24" x 36" ( 60x90 cm), 30" x 40" ( 75x100 cm ), 36" x 48 "(90x120 cm ) , 40" x 60" ( 100x150 cm ), 48 "x 72" ( 120 x 180 cm ) , Сите прилагоди на големината на располагање . Ова е направено со поголеми четки со цел да се добие на основните форми и бои во место, вклучувајќи позадина. Ова е местото каде што нашиот уметник е уникатен познавање на точната стилови на уметници тие портрет навистина доаѓа да го фрлам, и каде што основа за навистина уникатен репродукција на боите е направен. Ова осигурува дека сликарство ужива максимална заштита, а тоа е да се биде предаден. Сите waterprint или изведувач името на сликата нема да биде покажа на завршен сликарство.
100% Рака Насликани + 100% Задоволство + Висок Квалитет + Пари Quranteed
ЗА НАС :
Морски Градина Галерија, кој се наоѓа во Xiamen град, Кина.
Обработка време на својата цел :
Затоа што сите репродукции се во рака-насликани, генерално тоа ќе потрае околу 10-15 дена за да се заврши по плаќање. Направи со меки рабови, ова е многу основни означување на сликата.Ние сме секогаш прави големи напори да ви дадат забава и неверојатна онлајн шопинг услуги.
Чекор 2 - Примена на Undercoat на Боја
Откако скица е завршена, изведувачот ќе почне да се применува undercoat на боја. Сликата е сега презентирани на нашиот најголем високи сликари, кои се учат и да понудат своето мислење.

За производот

Големина (Инчен):
24 X 24, 30 X 30, 36 X 36, 40 X 40, 48 X 48, 60 X 60
Бренд Име:
Zemalu
Тип:
Масла
Предмети:
Пејзаж
Рамка на режимот:
Формулиран
Материјал:
Лен
Стил:
Модерна
Рамка:
No
Медиум:
Масло
Поддршка База:
Платно
Форма:
Еден
Техника:
Рачно Насликани
Обликот:
правоаголник
оригиналниот:
No
помош:
87
Iid:
12614
M:
M2

Избор на клиент