HDMI да SDI Конвертор,HDMI да 3G SDI се Прикаже 1080p,HDMI+HDMI Switcher да SDI+SDI Splitter 2 Влезни Порти 2 Излезни Порти
Новак - 64 %

HDMI да SDI Конвертор,HDMI да 3G SDI се Прикаже 1080p,HDMI+HDMI Switcher да SDI+SDI Splitter 2 Влезни Порти 2 Излезни Порти

Достапно за нарачка
DEN 4799.52
DEN 1728.00
Достапност:

Поддржува HDCP
Хардверски Интерфејс
SN Име Useage
1 МОЌ DC Моќност(5 V)
2,ДВА hdmi Влез
3 SDI НАДВОР SDIoutput,
3 поврзете 75 OHM кога SDI
4 LED S : Систем L : мала Брзина
М : Средна Брзина H : Висока Брзина
5 HDMI HDMI Влез
HDMI Влез/SDI Излезот Формат
SN Резолуција Тип на Кодови
1 1080 I @60 HZ HD Средна Брзина
2 1080 I @50 HZ HD Средна Брзина
3 1080 P @30 HZ HD Средна Брзина
4 1080 P @25 HZ HD Средна Брзина
5 1080 P @24 HZ HD Средна Брзина
6 720 P @60 HZ HD Средна Брзина
7 720 P @50 HZ HD Средна Брзина
8 480 I @60/50 HZ SD Ниска Брзина
9 576 I @50 HZ SD Ниска Брзина
10 1080 P @60 HZ 3 G Голема Брзина
11 1080 P @50 HZ 3 G Голема Брзина
Карактеристики :
* Се протега висока дефиниција HDMI ™ компатибилни уреди до 100 метри.), кога ќе направите исплата, или да испратите порака до нас.
* Подржува резолуција до 1080 P.
* До 36bit боја длабочина.Ве молиме осигурете се дека пакетот вашите примени е во добра состојба пред потпис тоа.Ние не сноси сите дополнителни увозни давачки, даноци, ДДВ или други скриени трошоци.Обично ние ќе НИ ги испратите или ЕУ стандард адаптер. За продажба на мало поле : Обично ние ќе ја испрати на генерички кутија (без лого на мало поле),ако треба ЛОГОТО на мало поле,ве молиме оставете meesage кон нас, ние ќе го организира.Ве молиме да ни даде позитивен фидбек & 5 ѕвезди ги видиш, што ќе им донесе подобра шанса да се развие нашата продавница.
За испорака :
1. HDMI ДА SDI конвертор.
* Напојување : DC5 V/1 A
* Димензија : 117.3 ц и во согласност со HDCP уреди.
* Внесување на видео сигнал : 1.Ние одбие сите на спорот кои купувачот без било комуницира со нас.Ве молиме наведете ги вашите посебни барања(пакети, вредноста на декларација и др.Сите парцели испраќаат преку нормална пост(Aliexpress стандард превозот,CN пост,e Packet) се ограничени на тежината во рок од 2 KG,ние ќе изберете соодветен начин да се испрати.
За плаќање :
1. Прирачник за корисникот.Нашата услуга цел е да се направи секој клиент има добар шопинг искуство.54 KG/pcsx1
Пакување Содржина :
1.Ако вашиот парцела со прекумерна тежина, ние ќе организираме вашиот парцела преку 2 парцели.HDMI да SDI Конвертор,HDMI да 3 G SDI се Прикаже 1080p,HDMI+HDMI Switcher да SDI+SDI Splitter 2 Влезни Порти 2 Излезни Порти
Карактеристики
.Предлози се добредојдени.Ако имате било какви проблеми со стоката или на нашата услуга, ве молиме контактирајте со нас во секое време, без двоумење, наместо на напуштање на повратни информации или отворање на спорот, и ние ќе се реши што побрзо. За да се осигура ќе плаќаат за минималните даноци, ние ќе ги прогласи за вашите производи, како подарок со пониска содржина вредност.Плаќањето мора да се изврши во рок од 19 дена на аукција затворање, ако не на исходот веднаш по аукција затворање, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно.5 mm
* Тежина : 0.Ако имате speciacal барања со адаптер,ве молам кажете ми адаптер тип што треба(ЕУ,велика БРИТАНИЈА,САД,АУ,итн),во спротивно,ние ќе ги испрати нашите оригинални адаптер за вас кога ќе се стави на ред,се надевам дека ќе може да се разбере,ви благодариме!
5.3 да HD/SD-SDI
.
* Конектор јас : HDMI тип На 19-Пински женски
* Конектор II : BNC тип.2 канали SDI Outputl(2 x BNC)
.
* Внесување DDC сигнал : 5 Volts p-p (TTL).

За производот

Големина:
HDMI TO SDI Converter
Бренд Име:
wiistar
Тип На Објект:
Видео Конвертор
Приклучок Тип:
EU
Број На Модел На:
HDMI да SDI конвертор
HDMI Vertion:
1.3
Пол:
Машко-Машки
Оклопна:
Не-Заштитени
Тип:
Коаксијален
Примена:
Мултимедијални
Конектор Тип:
HDMI
Конектор Б:
HDMI
Конектор A:
SDI
Интерфејс Тип:
HDMI SDI/BNC
Број На Модел На:
HDMI ДА SDI Конвертор

Избор на клиент