5D Нови Дијамант Сликарство Целосна Вежба Модерна Едноставна Magnolia Цвеќиња Дијамант Везови Вежба Крстот Бод Diy Дијамант Мозаик Fower
Новак - 37 %

5D Нови Дијамант Сликарство Целосна Вежба Модерна Едноставна Magnolia Цвеќиња Дијамант Везови Вежба Крстот Бод Diy Дијамант Мозаик

Достапно за нарачка
DEN 3168.00
DEN 1996.00
Достапност:

Чекор 4 : одговараат на се вежба симбол, најдете соодветните вежба Чекор 5 : да се Отстрани мали фах, соодветниот симбол вежба, кои влегоа во,стап дијамант на платно според соодветниот број. Чекор 8 : Откако ќе заврши, малку притиснете надолу дијаманти со рака или книга да се чува цврсто. A4 Модел HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела) 3. Чекор 6 : Со пенкало вежба се држи стап да се вежба во крајот на крпа на лепак малку по малку да го покажете малку леплива, па се повторува,различни симболи нарекува леплива заврши Чекор 7 : Во случај на лепење на погрешно место, отстрани погрешно дијамант со помош на пинцета. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. Доволно смола дијаманти.Во оваа прекрасна младите, придружени со Magnolia цвеќиња блум тивко мирис на врнежи во овој живописен години 【Воведување на работи】 Ова е група на шарени слики, целосна и хармоничен круг состав Има повторно обединување, добра плус добро добро значењето На сликата е јасна и цвеќиња се свежи и убави Украсени дома, што значи добра атмосфера, убава страна на ѕидот, збогатен дома -Magnolia блум
Полу-готови производи, треба да се залепи своите дупчење

Производ големина е големината на платно
Ве молиме да контактирате со услуга за други големини
Една големина 40x80cm /40x80cm (80x80cm) Еден големина 50x100cm /50x100cm (100x100cm)
Платно симбол е јасно и уредно наредени непристрасно мрежа не му наштети на очите Комбинација од букви и броеви,Професионален изглед технологија Комбинација од букви и броеви платно со иста боја како дијамант Дополнителни 30%%повеќе дијаманти Користејќи висока густина платно,Платно боја е деликатна Лепак за заштита на животната средина без мирис повеќе здрави Рубикова Коцка Круг вежба Повеќе реални /поубаво /Paste побрзо /Повеќе стереоскопски Лепак за заштита на животната средина без мирис повеќе здрави Висока јачина на топло-топи лепила,супер-лепливи сила долгорочна конзервација не падне вежба
Почитувани, се обрне внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка!Производ големина е големината на платно! Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување. [DIY Дијамант сликарство комплет] 1. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање. [Совети] 1. [DIY Дијамант сликарство производството чекори] Чекор 1 : Земете дијамант основната ткаенина, извади вежба Чекор 3 : (да се осигура дека дијамант сликарство чисти, се препорачува да се мијат рацете) за да ја отворите дното на некоја заштитна фолија агол, видете на вежба симбол се Однесуваат на споредба маса на платно да се идентификуваат секоја дијамант број кој одговара на печатени областа на платно. ( Вметнете круг крајот на dotting пенкало во dotting цемент (притисни тешко, инаку цемент може да падне). Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање.

За производот

Големина:
Full Drill 80x80cm, Full Drill100x100cm
Стил:
Модерна
Број на Бои:
1-30
Дијамант форма:
Круг
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Флорални
Рамка:
No
Употреба:
Слики
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Форма:
Две-слика Комбинација
Платно Пакување Метод:
Укината
Pasting Област:
Целосна
Алатки:
Вежба / Точка Пенкало /Глина / резервни торба / пинцети
Материјал:
Основната ткаенина е на платно / Рубикова Коцка дијаманти
Употреба:
Дневна Соба Ресторан спалната соба слики
Тема:
Фабрика цвеќиња

Избор на клиент