Јасно Леќа Reverser Кочница Пак сигнал LED Задни опашка светлина за Jeep Wrangler JK 2007- led опашка светлина НАС/Верзија ЕУ
Новак - 15 %

Јасно Леќа Reverser Кочница Пак сигнал LED Задни опашка светлина за Jeep Wrangler JK 2007- led опашка светлина НАС/Верзија

Достапно за нарачка
DEN 4272.00
DEN 3631.00
Достапност:


Јасно Леќа Reverser Кочница Пак сигнал LED Задни опашка светлина за Jeep Wrangler JK 2007-2016 led опашка светлина НАС/Верзија ЕУ
Пар LED Опашка Светлина Пушеле Објектив Црна Задните Обратна Светилка за Jeep Wrangler JK LED Опашка светлина за 07-15 wrangler JK Производ : За 2007-2015 Jeep Wrangler JK LED Задни Сигнал Обратна Опашка Светла Кочница Светилки Состојба : 100% сосема нов Инсталација : Лесна инсталација Боја : Супер бела и јасно Црвено Пакет Вклучуваат : лево и десно страни Издание : САД Издание и Европската Издание да се избере САД Стандарден Приклучок : (Црвено пак јачина на светлина) Европскиот Стандард Приклучок : (Килибар се претвори јачина на светлина) Карактеристики : Материјал : издржливи црна ABS домување Резервни високи перформанси интегрирани опашка светлина Со кочница,пак сигнал и обратно копија светлина функција Водоотпорна,висока осветленост,ниско потрошувачка на енергија,долготрајни Побрзо вклучување/исклучување на времето за одговор, впечатлива Предупредување ефект за подобрување на возење безбедност Правоаголник reflectors за безбедност предупредување во текот на ноќта За 07-16 Jeep Wrangler JK LED Задни Опашка Светлина Кочница Пак Сигналот за Рикверц(Пар)

За производот

боја:
САД Верзија, Европската Верзија
За Возило Брендови/Модел:
Jeep
Материјал Тип:
ПММА
Wrangler-Година:
2010,2012,2007,2011,2015,2013,2009,2014,2008
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Дијаметар:
6inch
Име На Модел:
jeep wrangler led опашка светлина
Бренд Име:
JVISION
Тип На Објект:
Опашката Светлина Собрание
Специјални Функции:
Водоотпорен led светла
Објектот Тежина:
2.5kg
Jeep Модел:
Wrangler
Тип:
Задните светла/led опашка светлина
Напон:
10-30 V DC
верзија:
САД Верзија/Европската Верзија
Материјал:
Издржливи црна ABS домување,Јасно ПММА Леќа
Led количина:
36
Водоотпорен:
IP 67
Тип На Светилка:
LED
Животен век:
30000 часа

Избор на клиент