KKK Турбо полнач CHRA BV39 турбина кертриџ core за Nissan Qashqai 1.5 DCI K9K 76Kw 2007-2010 54399880070 54399700070
Новак - 24 %

KKK Турбо полнач CHRA BV39 турбина кертриџ core за Nissan Qashqai 1.5 DCI K9K 76Kw 2007-2010 54399880070 54399700070

Достапно за нарачка
DEN 5280.00
DEN 4013.00
Достапност:

KKK Турбо полнач CHRA BV39 турбина кертриџ core за Nissan Qashqai 1.5 DCI K9 K 76 Kw 2007-2010 54399880070 54399700070 ве Молиме проверете дел број на вашиот стар турбо компресор домување пред да го купите !
Турбополнач Дел Број :
54399880030 54399700030 54399880070 54399700070
ОЕМ Број :
8200405203 8200507856 7701476183 8200625683
1.За Nissan Qashqai 1.5 DCI K9 K
2.За "Рено" Clio III / Megane II 1.5 DCI K9 K
3.За "Рено" Модус / Сценски II 1.5 DCI K9 K
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

За производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Име На Модел:
BV39 54399880030
Специјални Функции:
54399880070
Модел Година:
2007-2010
Поставување на Возило:
турбо полнач
Објектот Висина:
15cm
Бренд Име:
Турбо DFO
Објектот Тежина:
1.5kg
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
15cm
Frequence Опсег:
54399700030
Објектот Должина:
15cm
Автомобил Производител:
Nissan
Материјал Тип:
к18
Одговара за автомобил 1:
ЗА NISSAN QASHQAI 1.5 DCI
Одговара за автомобили 2:
За Рено Clio III / Megane II 1.5 DCI
Одговара за автомобил 3:
За Рено Модус / Сценски II 1.5 DCI
Дел Број 1:
54399880030 54399700030
Дел Број 2:
54399880070 54399700070
ОЕМ Број 1:
8200405203 8200507856
ОЕМ Број 2:
7701476183 8200625683
моторот:
K9K
моќност:
76Kw 103HP / 78Kw 106HP
Име На Модел:
BV39

Избор на клиент