За Хонда NSS250 NSS300 SH300i FSC400 CBF600 FSC600 670 CTX700 NC700 NSA700 NT700 XL700 NC750 Мотоцикл Масло Мрежа на Филтерот за Почиста
Новак - 13 %

За Хонда NSS250 NSS300 SH300i FSC400 CBF600 FSC600 670 CTX700 NC700 NSA700 NT700 XL700 NC750 Мотоцикл Масло Мрежа на Филтерот

Достапно за нарачка
DEN 456.00
DEN 397.00
Достапност:


Добредојдовте во мојата продавница!
Ако ви се допаѓа други shippingments ,ве молам да ми кажете.
Ние ќе ви даде детали на превозот што треба.
Внимание : Со цел да се избегнат одлуки проблеми за вас ,ве молиме да се осигурате ова делови погодни за вашиот мотор.искрени честитки до сите купувачот.
Опис :
Функција
Резервни 100% Нови
Висока класа на квалитет и многу издржливи
Висина : 76mm
Надворешен Дијаметар : 68mm
Пакет вклучувајќи : 1pcs
FITMENt
ХОНДА СКУТЕР
NSS250 Forza A / S - 8,9,А,Б,Ц 08-12
NSS250 Forza X / EX-8 08
NSS300 Forza 13-16
SH300i 7,8,9,A,B,C,D (ABS) NF02 07-15
SH300i 7,8,9,A,B,C,D Спортско (ABS) NF02 08-15
SH300i C-ABS 2016 година
FSC400 Сребро Крило (FJS400) 06-09
FSC400 ШВ-T (FJS400) 09-15
CB500 F-D,E,F,G 2013-2016
CB500 X-D,E,F,G 2013-2016
CBR500 R-D,E,F,G 2013-2016
CB600 F-3,4,5,6 Hornet 2003-2006
CB600 F/ФА-7,8,9,A,B,C,D Hornet 2007-2013
CB600 S-F3 Hornet 2003
CB600 F (599)(САД) ОД 2004 ДО 2007 ГОДИНА
CBF600 N/NA-4,5,6,7 ОД 2004 ДО 2007 ГОДИНА
CBF600 N/NA-8,9,А,Б 2008-2011
CBF600 S/SA-4,5,6,7 ABS 2004 ДО 2007 ГОДИНА
CBF600 S/SA-8,9,А,Б,Ц ABS 2008-2012
CBR600 F-1,2,3,4,5,6,7 2001-2007
CBR600 F/ФА-Б,В,Г 2011-2013
CBR600 ФА-Б (ABS) 2011
CBR600 FS-1 FS-2 Sport 2001-2002
CBR600 F4i (САД) 2001-2006
CBR600 РА-9,A,B,C,D,E,F,G (C-ABS) 2009-2016
CBR600 RR-3,4,5,6 2003-2006
CBR600 RR-7,8,9,A,B,C,D,E,F,G 2007-2016
FSC600 Сребро Крило (FJS600) 01-04
FSC600 A,D Сребро Крило (ABS) (FJS600) 03-11
FSC600 ШВ-T (FJS600) 11-16
CB650 F-E,F,G 2014-2016
CBR650 F / ФА - E,F,G 2014-2016
670 NM4 Vultus 2015-2016
CTX700 2014-2016
CTX700 DCT 2014-2016
CTX700 N 2014-2016
CTX700 N DCT 2014-2016
NC700 S 2012-2014
NC700 S (DCT) Мотор Филтер 2012-2014
NC700 X / XD 2012-2015
NC700 JD (DCT)(САД) 2015-2016
NSA700 A (DN-01) Мотор Филтер 2008-2010
NT700 V/VA-6,7,8,9,A,B,C,D Deauville (ABS) RC52 2006-2013
NT700 V Deauville Патување (ABS) 2009
XL700 V/VA-8,9,A,B,C,D Transalp RD13 2008-2013
700 Интегра (DCT)Мотор Филтер 2012-2014
NC750 X 2014-2016
NC750 X DCT Мотор Филтер 2014-2016
750 Intergra 2014-2016
750 Intergra DCT Мотор Филтер 2014-2016
VT750 C,CA,СП Сенка Аеро RC50 2004-2016
VT750 В Сенка 2008
VT750 C2 Сенка Дух 2004-2015
VT750 C2 B Сенка Фантом / Црна Дух RC53 2010-2016
VT750 РС Сенка RC58 2010-2013
VT750 S-B,C,D RC58 2011-2013
VFR800 Ф1-2,3 Пресретнувачи RC46 2002-2003
VFR800 Ф1-2,3,4,5,6,7,8.9,A,B Пресретнувачи V TEC (ABS) RC46 2002-2011
VFR800 Ф1-4,5,6,7,8,9,A,B Пресретнувачи V TECRC46 2004-2011
VFR800 X-B,C,D,E,F,G Crossrunner 2011-2016
CB900 F 919 САД 2002-2007
CB900 F Hornet SC48 2002-2007
CBR900 RR-2,3 Оган Сечилото 2002-2003
CBR900 RR-Y,1 Оган Сечилото 2000-2001
CBR929 RR САД 2000-2001
CBR954 RR САД 2002-2003
CB1000 R/РА-8,9,A,B,C,D SC60 2008-2015
CBF1000 A/S/T-6,7,8,9,А SC58 2006-2010
CBF1000 B,C,D,E,F ПЛАН ЗА 2011-2015
CBF1000 F (ABS) SC58 2006-2010
CBF1000 F Ltd Ед. 2009 година
CBF1000 F Патување 2007-2010
CBF1000 F / ФА-B,C,D,E,F,G 2011-2016
CRF1000 Д-G Африка Близнак DCT (бара 2 x филтри за воздух) Мотор Филтер 2016 година
CRF1000 A-G Африка Близнаци (се потребни 2 x филтри за воздух) 2016 година
CRF1000 L-G Африка Близнаци (се потребни 2 x филтри за воздух)(Австралија) 2016 година
CBR1000 S-G (САД) 2015-2016
CBR1000 RR-E,F,G Fireblade СП 2014-2016
CBR1000 РА-A,B,C,D,E,F,G Fireblade (C-ABS) 2010-2016
CBR1000 RR-4,5,6,7 Fireblade (бара 2 x филтри за воздух) SC57 од 2004 до 2007 година
CBR1000 RR-8,9,A,B,C,D,E,F,G Fireblade SC59 2008-2016
RC51 (RVT1000 R) (бара 2 x филтри за воздух) RC51 САД од 2000 до 2006 година
VTR1000 F Оган Бура SC36 2003-2005
VTR1000 F Супер Сокол 2003-2005
VTR1000 СП-1,SP-2 (бара 2 x филтри за воздух) SC45 2001-2006
XL1000 V-3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D Varadero SD02 2003-2013
XL1000 V-5,6,7,8,9 Varadero Патување 2005-2009
XL1000 V-9 Varadero Удобност 2009
XL1000 VA-5,6,7,8,9,A,B,C Varadero (ABS) SD02 2005-2013
CB1100 D,E,F,G 2013-2016
VFR1200 F DCT V4 2010-2012 година
VFR1200 F DCT V4 2013
VFR1200 F V4 2010-2012 година
VFR1200 F V4 2013
VFR1200 X-C,D,E,F,G Crosstourer 2012-2016
VFR1200 X Crosstourer DCT 2014-2015
VFR1200 X Crosstourer Хајленд Т 2015
CTX1300 2014-2016
CB1300 F-3,4,5,6,7,8,9,A (ABS) SC54 2003-2010
CB1300 S/SA-5,6,7,8,9,A,B,C,D (ABS) SC54 2005-2013
ST1300 НА ABS Пан Европски SC51 2002-2015
ST1300 ПА Полицијата САД 2011
ST1300 Пан Европски SC51 2002-2015
VT1300 CR,CRA

За производот

Тип На Објект:
Филтри За Масло
Објектот Должина:
7.6cm
Објектот Ширина:
6.8cm
Материјал Тип:
Метал & Хартија
Име На Модел:
За GFY204 = NK 204 HF204
Бренд Име:
GFYSHIP
Објектот Висина:
7.6cm
Објектот Тежина:
0.25kg
боја:
Како на сликата покажа
За:
Мотор Мотор АТВ Масло Мрежа Филтри Почиста
се заобиколат вентил:
Yes
Филтер материјал:
Висок Проток Премиум Медиуми
Име:
филтерот за масло
Модел:
GL1800 HPNM Злато Крило Аудио/Удобност/Navi XM ABS 2010
модел 01:
GL1800 HPNM Злато Крило Аудио/Удобност/Navi XM 2010
модел 02:
GL1800 HPNA Злато Крило Аудио/Удобност/Navi/ABS SC47 2006-2010
модел 03:
GL1800 HP Gold Крило Аудио/Удобност SC47 2006-2010
Погоден за модели:
За GFY204 = NK 204 HF204

Избор на клиент