Авто КЛИМА Компресорот За Hyundai Coupe Tiburon 977012C600 2001-2009

Авто КЛИМА Компресорот За Hyundai Coupe Tiburon 977012C600 2001-2009

Достапно за нарачка
DEN 4560.00
Достапност:

За safty причина со авион експрес,компресор доаѓа без масло, Можете да додадете наведени масло за компресори. Било какви сомнежи за резервни делови ве молиме контактирајте ме слободно пред цел.
Answer : ___________________________ Note :
Почитувани, доколку вашата адреса за испорака или пост код е во далечинскиот област во DHL веб-сајт, вие ќе бидете информирани за плати како далечински област цена да DHL Компанија или треба да се промени уште една нова адреса!
Сакате да знаете ве молам отворете го следниот линк :
Сакате да знаете ве молам отворете го следниот линк :
. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми со најдобри услуги на клиентите.Доста често се одредени возила може да има два различни делови за истата апликација за да се осигура дека вие сте добивање на точни дел за вашето возило ќе треба да ни ги испратите на дел броеви од оригиналниот дел се монтира на вашето возило. Ние, исто така, препорачуваме користење на компатибилност на табелата, со цел да бидете сигурни дека овој компресор ќе се вклопи вашето возило. Да Драги Бразил Купувачот :
Ве молиме коментар CPF Број по плаќање во готово.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу е многу важна за нас. Главна компонента во AC систем кој е во споредба со срцето на човечкото тело, A/C компресор.
Ве молиме изберете ЕМС изразат така може да ви помогне да го расчисти царинската лесно.
Внимание :
1. Се работи во затворена јамка систем, AC компресор се базира на ладилни од испарувачот во низок притисок страна, облоги и турка на кондензаторот во висок притисок страна на системот. Локалните обичаи плаќање даноци или не се вклучени во производите цена. Се наоѓа во предниот дел на системот, AC компресор е една од двете junctions кои се одвојат висок притисок и низок притисок страни на климатизација систем.Имаме над 1000 модел компресори. Ако ви треба помош за да бидете сигурни дека овој дел ќе се вклопи вашето возило, ве молиме испратете ни фотографија на вашите стари компресор , VIN и/или годината, се направи, моделот и големината на моторот на вашето возило, така што ќе може да го потврди тоа за вас.Кога сакате да уживате најкул ентериери во вашето возило, тогаш ќе треба да се провери работна состојба на климатизација систем.И ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. : 977012 C600
Слики како што е прикажано подолу :
Гуангжу weixing авто делови co.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Ќе прогласи ДОЛАРИ 50 на превозот фактура да помогне во намалување на царинската такса кога не добиле посебни барање од вас. Тоа може да бара употреба на OE колектор како тоа е поголемиот дел од времето не се вклучени. Главната функција на А/В компресор е да се контролира и регулира протокот на ладилни целиот систем. Ве молиме погледнете во вашите возила спецификации.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага. Купување забелешки : 1. Да Драги Руски Купувачот :
Ве молиме напишете вашето Име и презиме за да бидете сигурни дека за да може да се deliveried успешна.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет. Ви благодарам многу за вашиот љубезно соработуваат.
Авто AC Компресор HCC За Hyundai Coupe Tiburon 977012 C600 2001-2009
Опис на производот : Автомобил Модел:Hyundai Coupe Tiburon Weixing Предмет : WXHY015 Volt : 12v Година Модел : 2002-2009 ОЕМ Бр.

За производот

Тип На Објект:
Air-conditioning Инсталација,A/C Компресор & Спојки
Година:
2001-2009
Објектот Тежина:
8kg
Име На Модел:
WXHY015
Бренд Име:
WNRLN
Автомобил модел:
Hyundai Coupe Tiburon
ОЕМ #:
977012C600
Напон:
12V
Ладилни:
R134a
is_customized:
Yes
Автомобил Производител:
Hyundai

Избор на клиент