Actuator wastegate за Турбо Надградба Actuator K04 За FSI 2.0 T Мотор

Actuator wastegate за Турбо Надградба Actuator K04 За FSI 2.0 T Мотор

Достапно за нарачка
DEN 1344.00
Достапност:

Actuator wastegate за Турбо Надградба Actuator K04 За FSI 2.0 T Моторот замена турбо actuator за возила врз основа на за MK5 Голф шасија со 2.0 FSi моторот. Оваа actuator користи клипот дизајн за максимална долговечност во однос на ОЕМ единици. Користење на палета на достапни извори оваа actuator може да бидат наместени за да одговараат на вашите барања. Ова е погодна за ОЕМ KKK KO4 Турбополнач како се најде во : Користете За Audi S3 TT-S,За Голф Издание 30 / дека pirelli Издание,за Golf R,за Scirocco R, а исто така ЗА АПРИЛ K04 kit (ОЕМ турбо) СТРАВОПОЧИТ K04 kit (ОЕМ турбо) и ЗА REVO надградба (ОЕМ Турбо). Овој производ е изграден со утврден actuator пролет погоден за во, или малку над фабриката зголемете нивоа. На actuator може да се состави со поцврста пролет по барање. Ве молиме да не контактирате директно во врска со овој процес Тој е дизајниран и изграден со намера за зголемување на поттик за излез на turbocharged систем. Ние не можеме да гарантираме компатибилност со сите апликации, ниту способност да се зголеми зголеми излез надвор ниво што е во рамките на параметрите поставени од страна на моторот-менаџмент-систем на понуденото возило во време на инсталацијата, без разлика дали тој систем е фабрика или cid). По барањата за многу издржливи, се вклопуваат и заборавајте верзија на нашата активатори кои ќе го издржат rigors на морски корозија или едноставно, не би се оцрни, ние сега се додаде опција за да нарачате било кој од нашите клипот дизајн активатори со нерѓосувачки челик тела и надворешните компоненти/fixings. Оваа опција не се изложуваш на доплата и ќе биде прикажано кога додадена на вашата корпа. Апликација Водич : одговара за Фолксваген Голф Р 2.0 T одговара за Фолксваген Голф MKV 2.0 T
одговара за "Фолксваген" Jetta MKV 2.0 T

За производот

боја:
Сребро.
Тип На Објект:
Воздухот Дози
Frequence Опсег:
000
Бренд Име:
PERRIN
Објектот Тежина:
1kg
Материјал Тип:
Алуминиум
Име На Модел:
actuator wastegate
Модел Година:
Универзална
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Поставување на Возило:
000
Автомобил Производител:
Фолксваген
Специјални Функции:
actuator wastegate
Објектот Ширина:
00inch
Објектот Должина:
00inch
Објектот Висина:
00inch

Избор на клиент