Напонски Трансформатор Прекинувач за Напојување fr LED Лента Светлина AC110/220V DC12V 16.7 НА 200W

Напонски Трансформатор Прекинувач за Напојување fr LED Лента Светлина AC110/220V DC12V 16.7 НА 200W

Достапно за нарачка
DEN 641.76
Достапност:

Овој прекинувач за напојување AC конвертира до ВАШИНГТОН, широко се користи во адаптер, Led светлата ленти, LED дисплеј, билборд, индустриска опрема, итн.
Прекинувач за напојување, конвертирате AC 110 V/220 V да DC 12 V .
Dual влезен напон : AC 110 V/220 V. Постои прекинувач, изберете соодветна напон пред употреба.
Сигурна и прецизна излезен напон.
Краток спој заштита, заштита од преоптоварување(105%~150%), во текот напон заштита(115%~135%).
Широко се користи како адаптер за Led лента, LED дисплеј, билборд, индустриска опрема, итн. ВО ВРАТА ЗА УПОТРЕБА САМО!
Материјал : Метал случај
Влезен напон : AC110/220 V +/- 15%
Текст Фрекфенција : 50/60 Hz
Текст пренапони : Ладно започнете 25 [email protected] V AC 50 [email protected] V AC
Излезен напон : DC 12 V
Излезен напон спектар на вредноста : +/- 10%
Излезна струја : 16.7 НА 200 W
Сегашниот Опсег : 0~16.7 На
Излезна моќност : 200 W
Работна температура : -40~65 степен целзиусови степени
Температура На Чување : -20 Целзиусови Степени - +60 Целзиусови Степени
Влажност : 20%~90%RH Не-Кондензација
Објектот големина на : 20.0 * 9.8 * 4.3 cm / 7.9 * 3.9 * 1.7 во
Објектот тежина : 493g / 1.08 lb
Пакет Листата :
1 * Напонски Трансформатор.
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3 см.

За производот

Број На Модел На:
нови пристигнување

Избор на клиент