TF035 кертриџ турбо CHRA За BMW X1 / X3 E83N N47D20 N47OL 170HP 2007 - турбина core 49135-00431 49135-00440 49135-00441
Новак - 24 %

TF035 кертриџ турбо CHRA За BMW X1 / X3 E83N N47D20 N47OL 170HP 2007 - турбина core 49135-00431 49135-00440 49135-00441

Достапно за нарачка
DEN 5280.00
DEN 4013.00
Достапност:

TF035 кертриџ турбо CHRA За BMW X1 / X3 E83 N N47 D20 N47 OL 170 HP 2007 - турбина core 49135-00431 49135-00440 49135-00441 ве Молиме проверете дел број на вашиот стар турбо компресор домување пред да го купите ! Турбополнач Дел број :
49135-05830 49135-05835 49135-05840 49135-05845 49135-05850 49135-05860 49135-05870 49135-05875
49135-05880 49135-05885 49135-05886 49135-05890 49135-00230 49135-00240 49135-00430 49135-00431
49135-00440 49135-00441
ОЕМ Број :
11658506892 11657808478 11657797782
1.За BMW 120 D E81 / E82 / E88 N47 D20 N47 OL 130 Kw 170 HP
2.За BMW 320 D E90 / E91 / E92 / E93 N47 D20 N47 OL 130 Kw 170 HP
3.За BMW 520 D E60 N / E61 N N47 D20 N47 OL 130 Kw 170 HP
4.За BMW X1 / X3 E83 N N47 D20 N47 OL 130 Kw 170 HP
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

За производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Поставување на Возило:
турбо полнач
Модел Година:
2007-
Frequence Опсег:
BMW X1 / X3 E83N
Објектот Висина:
15cm
Објектот Тежина:
1.6kg
Бренд Име:
Турбо DFO
Специјални Функции:
49135-00430
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
15cm
Автомобил Производител:
BMW
Објектот Должина:
15cm
Име На Модел:
TF035
Материјал Тип:
к18
Одговара за автомобил 1:
За BMW 120D E81 / E82 / E88
Одговара за автомобили 2:
За BMW 320D E90 / E91 / E92 / E93
Одговара за автомобил 3:
За BMW 520D E60N / E61N
Одговара за автомобил 4:
За BMW X1 / X3 E83N
Дел Број 1:
49135-05830 49135-05835 49135-05840 49135-05845
Дел Број 2:
49135-05850 49135-05860 49135-05870 49135-05875
Дел Број 3:
49135-05880 49135-05885 49135-05886 49135-05890
Дел Број 4:
49135-00230 49135-00240 49135-00430
Дел број 5:
49135-00431 49135-00440 49135-00441
ОЕМ Број 1:
11658506892 11657808478 11657797782

Избор на клиент