700 мм Акрилик ABS PP ПВЦ топла Виткање Машина за на доградба на акрилни писмо светлина кутија инфра-црвена
Новак - 14 %

700 мм Акрилик ABS PP ПВЦ топла Виткање Машина за на доградба на акрилни писмо светлина кутија инфра-црвена

Достапно за нарачка
DEN 28752.00
DEN 24727.00
Достапност:


Модел : AMB700
Греење : инфра-црвена греење
Напон : Влез/Излез на 220 V
Моќност : 800 W
Температура : 0-600 C прилагодливи
Материјал дебелина : 0.1-10мм
Греење цевка Должина : 700m m (Важи за греење ширина : 650mm)
Применливи материјали : Акрил, ABS, PP, КОМПЈУТЕР, Plexiglass итн.
Инфра-црвена греење, може да се наведнуваат на различни агол.
0-600degrees целзиусови степени прилагодливи,греење ширина 0-20mm прилагодливи
Со вода циклус за ладење, пумпа и цевка
Со фан на грбот за топлина disppation
Ова Акрилик Виткање Машина за свиткување Акрил, Plexi стакло, ПВЦ, КОМПЈУТЕР, АБС, PP итн. Применливи дебелина е 0,1-10мм. Тоа се повеќе се применува во училиштето технолошки иновации разбира, декорација проекти, пакување на плоштадот колони или ѕид агли, риба резервоарот, прозорец работ, прикажување на шалтер, супермаркет полиците, рекламирање светлина кутија, уметност производи одлуки, итн. Карактеристики : Хуманизирано дизајн, лесно ракување, и практично користење. Напредни инфрацрвена греење технологија со циркулација на вода и систем за ладење, прилагодлива температура. Прилагодливи греење површината на материјал, со скала да се гарантира греење површината е точност, соодветност, се обезбеди добар свиткување ефект. Еднакво се загрева, веднаш облик, без деформација, не горат, не пенење. Инстант формирање, прилагодлива температура; Вода циркулира систем за ладење опремени; Параметар : Напон : 220 V Моќност : 800 W Температура спектар 0-600°C Инсталација : 1. Стави го главниот машина на стабилна табела 2. Вметнување на приклучокот. 3. Вметнете две вода цевки, еден крај на цевката со бакар вметнете да се држи во пумпа за вода. Друга глава на двете цевка да се држи во бакар зглобовите на главната машина. Како што е подолу : 27 4. 20 L волумен кофа или резервоарот за вода, се наполни со вода, да го поправи пумпа за вода на дното на кофа/ резервоарот. Како што е подолу : 27 Работа : 1. Вметнување на приклучоците на пумпа за вода и главната машина, пак на греење switch. Греење, род започнува греење, ладење на водата почнува да циркулира. 2. Прилагодување на соодветна температура според плоча материјал и дебелина, исто така, се приспособат на греење површината контролер празнина на соодветна големина. 3. Почекајте додека топлинската цевка се црвени, се стави на материјал врз worktable да се загрее, бидете сигурни дека материјалот само над топлинската цевка. 4. Наведнуваат на мек материјал веднаш да било агол сакате, кул за некое време. 5. Крај, исклучете го греење прекинувач, тогаш пумпа. Најчесто поставувани ПРАШАЊА : Проблем 1 : Без греење Грешка : Проверете дали моќ работи или не. Решение : осигурете се дека на моќ. Грешка : Дали температурата контролер е во најниската или не. Решение : се Прилагоди на температурата контролер на висока скала. Грешка : Дали заштитна цевка е здрав или не. Решение : Замена на заштитна цевка. Проблем 2 : не Може да пумпа за вода Грешка : Дали пумпа има електрична да работат или не. Решение : Замена на оштетена пумпа. Грешка : Дали постои многу воздух во цевка. Решение : се Пополни две цевки со вода, го натопи пумпа во вода.

За производот

Бренд Име:
ShinySignage
сертификација:
CE
Дополнителни Услуги:
Топлина Лекување
Број На Модел На:
ABM700
суровини:
Sheet / Plate Тркалање
моќност:
Хидраулични
Автоматизација:
автоматски
Машина тип:
топлина виткање
Материјал / Метал Обработени:
акрилик, Plexiglass ПВЦ Пластика, ABS PP
Влезен Напон:
220v
Ефикасно греење ширина :
650MM
моќност:
800W
Дебелина на материјалот:
0.1-- 10мм
Врв вредност на греење:
600℃ (прилагодливи)
Потекло:
Кина
Тежина:
23kg
Работната маса:
Алуминиум легура

Избор на клиент