2.4 GHz Wireles камера Дигитален Видео Бебе Монитор Аудио Ноќ Визија Музика Температура на Екранот Радио камера за видео надзор 2.4 G на камерата

2.4 GHz Wireles камера Дигитален Видео Бебе Монитор Аудио Ноќ Визија Музика Температура на Екранот Радио камера за видео надзор

Достапно за нарачка
DEN 2147.52
Достапност:


Секој спор пред контактирајте значи дека купувачот е лошо !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молиме не го купат !
Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,
ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .
Спецификации :
Пренос фреквенција : ISM 2400-2483.5 MHZ
Пренос на моќ : 17d Bm
Обременето ефективен опсег : 160ft / 50m внатрешна / 850ft / 260m отворено, линија на погледот
Се шири спектар : AFH / TDMA
Модулација на владата : GFSK
Температурата на работа : 14 - 122 степени / -10 - 50 fahrenheits
Оперативен влажност : Помалку од 85%
За да добиете повеќе информации, ве молиме Проверете Бебе Монитор Прирачник за Корисникот Карактеристики :
- Безжична видео бебе камера, безжични монитор.
- Камерата и приемникот го користат 2,4 GHz за сигнал на пренос.
- Вграден во инфрацрвен ноќ визија ќе ви овозможи да се грижи вашиот бебињата во темница.
- Атрактивен дизајн и можност да клип на табелата.
- Пренос на опсег може да биде до 50 метри затворен или 260m отворено (без какви било блокови).
- Кавга-бесплатно преносни мониторинг.
- Со зборување функција и музичкиот плеер, изградена-во lullabies.
- Можете да ја прилагодите јачината на звук, поставување на времето и датумот.
- Со аларм функција, температура мониторинг.
- Висок контраст 2.0 инчи боја LCD монитор.
- Повеќе јазици поддршка (англиски / француски / шпански / француски / германски).
- Сигурно, мешање-бесплатно, долга низа дигитален сигнал.
- Исто така, може да се користи за следење кои се применуваат за грижа на стари лица и супермаркет, за статистика, безбедносни компании, училишта, семејства, болници и мали места
- Со вграден-на полнење на батеријата. Боја : Бела Пакет тежина : 0.425 kg
Пакет големина (L x W x H) : 19 x 14 x 5.8 cm / 7.47 x 5.50 x 2.28 инчи Пакет Содржина : 1 x 2.0 инчи ЛЦД приемник, 1 x Камера, 2 x Моќ адаптери, 1 x англиски јазик Прирачник за Корисникот

За производот

Резолуција На Видео:
480TVL
Број На Модел На:
G-3W
Леќа Тип:
CMOS
Дисплеј Тип:
боја
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок
Бренд Име:
Кан.Дали
Функција:
LCD дисплеј
Инфраред:
Yes
Тип:
Видео & Аудио
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Капацитет на складирање:
no
Екран Големина:
3.5
Бродови Од:
Кина
Агол На Гледање (Степен):
90

Избор на клиент