Taochis автомобил стил 12V 75W H3 HID Xenon Светла Замена на Сијалица 4300k 5000k 6000k 8000k Мотоцикл Главата светлина светилка супер светло
Новак - 5 %

Taochis автомобил стил 12V 75W H3 HID Xenon Светла Замена на Сијалица 4300k 5000k 6000k 8000k Мотоцикл Главата светлина светилка

Достапно за нарачка
DEN 553.44
DEN 526.00
Достапност:


100% Премија Оригинални TAOCHIS® 75 W H3 HID Xenon Singal Зрак Светилки.
На светилки се направени од страна на Hangzhou Jingwu Фабрика, Кој е Многу Познат во Кина. TAOCHIS® Сијалица Предност :
1. CE и Ro HS Сертификати Поддршка.
2. Една Година Manufatures Гаранција. (Ние го Прифаќаме Тврди дека Дури и преку е-Маил)
3. Стабилна Светилки Квалитет и Задржи Возачот во Безбедни Услови.
4. Силна Пакување Бидете Сигурни Дека Клиентот Прима Производи Без Да Се Неисправни.
5. Брза Испорака. Сите Светилки Имаат Акции во Нашиот Магацин. Ние Ќе Испраќање на Производите во 48 Часа.
Спецификација :
1) Сијалица Тип : H3
3) Светлосен флукс : 3400lm
4) Висока осветленост : Три пати прозрачна флукс како што на халоген волфрам светилка
5) Долго траење : 3,000 часа
6) Ниска потрошувачка на енергија
7) Замена HID xenon светилки за во автомобил HID xenon конверзија колекции
8) 75 W излезна моќност
9) 100% компатибилен со оригинални халоген систем
Достапни светла Боја температура :
4300 K -Жолто (ОЕМ Бела) 5000 K -Топло Бела
6000 K -Ладно Бела (Чиста Бела, diamond white)
8000 K -Бело-Сина, санта мраз сина Пакетот Вклучува
1 Пар 75 W H3 HID xenon Светилки.
ВНИМАНИЕ : hid xenon светилки треба да се работи со баласт заедно, пакетот не вклучувајќи го ballst (палење block), ако треба да се купување на баласт од нашата продавница, ве молиме кликнете на следниот линк,

За производот

Емитуваат Боја:
4300K Бела Жолта, 6000k Ладна бела, 8000K Бела Сина, 5000K Топло Бела
Тип На Објект:
Извори На Светло
Ксенон Светлина Модел:
H3
Температура На Боја:
6000K
Автомобил Марка:
Универзална
Напон:
12V
Wattage:
75W
Извор На Светлина:
Ксенон
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Тип На Сијалица:
H3
Автомобил модел:
Универзална
Бренд Име:
TAOCHIS

Избор на клиент