JQUEEN 3.6 кт Нано Смарагд Солидна 925 Sterling Silver Прстени За Жените Brincos Ангажман Свадба Прстен Квадратен Намали Неверојатна Со кутија
Новак - 82 %

JQUEEN 3.6 кт Нано Смарагд Солидна 925 Sterling Silver Прстени За Жените Brincos Ангажман Свадба Прстен Квадратен Намали Неверојатна

Достапно за нарачка
DEN 3357.60
DEN 604.00
Достапност:


Накит Информации
Бренд Име JQUEEN
Метал Печат 925 Sterling Silver
Метал Sterling Silver
Гем Тип На Смарагд
Минималното вкупно гем тежина 3.6 carats
Вкупната Тежина 3.1 Грама
Број на модел на 1009 R
Поставување На 4 Ноктот Поставување
Број на камења 50pcs
Sterling Silver Информации
Метал печат S 925
Метал Тежина 2.86 Грама
Камен Информации
Главниот камен Смарагд
Камен форма Плоштад
Камен Број 1 buc
Камен големина 7 мм* 9mm
Камен сечење смарагд намали
Камен јасност vvs
Камен потекло Швајцарија
Камен создавање метод Лабораторија Создаден
Камен методот на третман термички обработени
Полски Многу-добра

За производот

Прстен Големина:
5, 5.5, 6, 6.5, 7, 7.5, 8, 8.5, 9, 9.5, 10
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Главниот Камен:
Емералд
Повод:
Свадба
Пол:
Жените
Метали Тип:
Сребро.
Страна Камен:
Други Вештачки материјал
Обликотшема:
Растенијата
CertificateType:
NGTC
Стил:
Класичен
Поставување Тип:
Prong поставување
Број На Модел На:
JQ-1009R
Метал Печат:
925,Фунта
Бренд Име:
JQUEEN
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Големина:
8mm*6mm
is_customized:
Yes
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
Облечен Повод:
партија, свадба, роденден, годишнина подарок секојдневно носење
Пакување:
Подарок кутија
Метал Печат:
s925
Парична казна или Моден:
Парична казна
Обликот:
Плоштад
Пад на превозот:
Yes

Избор на клиент