CHRA за BV39 VTG KP39 54399880022 038253010D 038253056E турбо турбополнач за ФОЛКСВАГЕН Touran TDI 1.9 L D 100HP AVQ 8v
Новак - 25 %

CHRA за BV39 VTG KP39 54399880022 038253010D 038253056E турбо турбополнач за ФОЛКСВАГЕН Touran TDI 1.9 L D 100HP AVQ 8v

Достапно за нарачка
DEN 10032.00
DEN 7524.00
Достапност:

Турбо модел
BV39 KP39 54399880022 CHRA кертриџ Турбо број 54399880022 54399880011 5439-988-0021 5439-988-0010 5439-988-0022 5439-988-0011 54399880017 54399880006 5439-988-0017 5439-988-0006 54399700017 54399700006 5439-970-0017 5439-970-0006 5439-988-0018 5439-970-0007 54399880018 54399700007 722730-5003 S 722730-0001 54399880019 54399880008 5439-988-0019 5439-988-0008 54399880020 54399880009 5439-988-0020 5439-988-0009 54399880021 54399880010 O. Д. M број 03 G253014 F 03 G253014 FX 038253056 G 038253016 K 038253016 R 038253014 G 038253010 D 038253056 E 038253016 L 038253014 A 038253016 LX 038253016 H 038253016 HX 038253016 HV 038253010 H 038253016 N 038253016 X 038253010 B 038253010 BX 038253010 BV 038253014 B 038253016 J 038253019 J 038253019 JX 038253019 JV 038253014 H 038253010 N 038253016 M Мотор модел 1.Audi A3 1.9 TDI 8 P ПА BJB BKC BXE 105 HP 2002-2009 година 2.Seat Altea 1.9 TDI BJB BKC BXE 105 HP 2004-?година 3.Седиштето Леон 1.9 TDI BRU BXF BXJ 90 HP 2005-2006 година 4.Седиштето Толедо III 1.9 TDI BJB BKC BXE 105 HP 2004-2009 година 5."Шкода" Octavia II 1.9 TDI BJB BKC BXE 105 HP 2004-? година 6."Шкода" Врвен II 1.9 TDI BJB BKC BXE 105 HP 2008-? година 7."Фолксваген" Caddy III 1.9 TDI BJB BKC BXE 105 HP 2004-? година 8."Фолксваген" Caddy III 1.9 TDI BRU BXF BXJ 90 HP 2004-2009 година 9.Фолксваген Голф V 1.9 TDI BJB BKC BXE BXF BRU 105 HP 2002-2009 година 10.Фолксваген Голф V 1.9 TDI BRU BXF BXJ 90 HP 2004-2009 година 11."Фолксваген" Jetta V 1.9 TDI BJB BKC BXE 105 HP 2005-? година 12."Фолксваген" Passat B6 1.9 TDI BJB BKC BXE 105 HP 2005-2008 година година 13."Фолксваген" Touran 1.9 TDI BJB BKC BXE 105 HP 2002-? година 14."Фолксваген" Touran 1.9 TDI AVQ BKC BRU 101 HP 2003-2003 година 15."Фолксваген" Touran 1.9 TDI BRU BXF BXJ 90 HP 2004-? година 1.Audi A3 1.9 TDI 8 L ATD 101 HP 2000-2003 година 2.Seat Alhambra 1.9 TDI BVK 115 HP 2000-? година 3.Седиштето Кордоба 1.9 TDI ATD 100 HP 2002-2004 година 4.Seat Ibiza III 1.9 TDI ATD 101 HP 2002-2004 година 5."Шкода" Fabia 1.9 TDI ATD 100 HP 2002-2008 година 6."Шкода" Octavia јас 1.9 TDI ATD 100 HP 2000-2004 година 7."Фолксваген" Бора 1.9 TDI ATD 100 HP 2000-2004 година 8.Фолксваген Голф IV 1.9 TDI ATD 101 HP 2000-2004 година 9.Фолксваген Поло IV 1.9 TDI ATD 101 HP 2002-2004 година 1.Audi A3 1.9 TDI 8 L AXR BSW BEW 101 HP 2001-2003 година 2.Audi A3 1.9 TDI 8 L AXR BSW BEW 100 HP 2001-2003 година 3."Шкода" Fabia 1.9 TDI AXR BSW BEW 105 HP 2007-?година 4."Шкода" Octavia јас 1.9 TDI AXR BSW BEW 101 HP 2001-2004 година 5.Фолксваген Буба 1.9 TDI AXR BSW BEW 101 HP 2000-2005 година 6.Фолксваген Буба 1.9 TDI AXR BSW BEW 105 HP 2005-?година 7."Фолксваген" Бора 1.9 TDI AXR BSW BEW 100 HP 2001-2004 година 8.Фолксваген Голф IV 1.9 TDI AXR BSW BEW 101 HP 2001-2003 година 9."Фолксваген" Sharan 1.9 TDI AXR BSW BEW 100 HP 2001 година? година 1.Seat Ibiza IV 1.9 TDI AXR 101 HP 2006-?година 2."Шкода" Roomster 1.9 TDI AXR 100 HP 2006-?година 3.Фолксваген Поло IV 1.9 TDI AXR 100 HP 2001-2005 година 1."Фолксваген" T5 Транспортерот 1.9 TDI AXB 105 HP 2002-2004 година 2."Фолксваген" T5 Транспортерот 1.9 TDI AXC 85 HP 2002-2004 година 1.Фолксваген Буба 1.9 TDI ATD 101 HP 2000-2005 година

За производот

Материјал Тип:
како фотографии
Година:
2003-?
Објектот Дијаметар:
14inch
Објектот Ширина:
8.5inch
Објектот Тежина:
6.5kg
Зафатнина:
1.9 L
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
12.5inch
Објектот Висина:
8.6inch
Автомобил Производител:
Фолксваген
Име На Модел:
BV39VTG KP39
Специјални Функции:
турбо делови
Бренд Име:
TIANYAN
Тип На Објект:
турбо chra
Нема. на Цилиндри:
Други
Турбо Број:
54399880022 751851-5003S 54399880011
ОЕМ број:
03G253014F 03G253014FX 038253056G 038253016K 038253016R
моторот модел :
AUDI A3 TDI 03-09 година 1.9 LD 105HP BKC/BJB/BXE/BLS 8v Euro4
Моторот Model1:
SEAT Altea TDI 04-08 година 1.9 L D 104HP BJB
Моторот Model2:
СЕДИШТЕТО Леон TDI 04-09 година 1.9 L D 105HP BJB
Моторот Model3:
ФОЛКСВАГЕН Caddy TDI 04-08 година 1.9 L D 105HP BJB
Моторот Model4:
ФОЛКСВАГЕН Голф TDI 04-09 година 1.9 L D 105HP BKC
Моторот Model5:
ФОЛКСВАГЕН Touran TDI 03 - година 1.9 L D 105HP BTB/BXE/BKC/BLS 8v
Моторот Model6:
ФОЛКСВАГЕН Touran TDI 03-04 година 1.9 L D 100HP AVQ 8v
Моторот Model7:
ШКОДА Octavia 04 - година 1.9 L D 103HP BJB/BKC

Избор на клиент