USB NFC Читач, Читаат и пишуваат на NFC Тагови,Слободно ПАКЕТИ За windows,и Слободни ПАКЕТИ За web

USB NFC Читач, Читаат и пишуваат на NFC Тагови,Слободно ПАКЕТИ За windows,и Слободни ПАКЕТИ За web

Достапно за нарачка
DEN 2880.00
Достапност:


YW-607 RF Reader е универзална NFC Читач desigened од 13.56 MHZ не-контакт RF технологија. Тоа е вграден Cortex-М3 precessor и NXP RC663 Чип. По долго и ригорозни тестирање, тестирање на сите функции се многу стабилен и сигурен.
Со 2 SAM Картичка Слотови (Избрани)(Surpported ISO7816 T0/T1) и 1 контактирани IC Слот (Surpported ISO7816 T0/T1 ПРОЦЕСОРОТ Картичка), тоа е погодно за потребите за извршување на безбедноста сертификација на картичката на работењето на читање или writting. Читателот е поврзан со компјутер со USB Уред за Човечки Интерфејс интерфејс, и не треба да се инсталира на читателот возачот, така што redevelopment на читателот има стануваат многу поедноставни. Читателот поддржува ISO14443 Type A, ISO14443 Type B, и ISO15693 протоколи. И на читателот поддршка на сите картичка видови на NFC дефиниција, на пример, : Type1 (ISO14443 Type A, Палми), Type2 (ISO14443 Type A, Mifare ultralight NTAG203/210/212/213/216,Type3 (Sony Felica) и Тип 4 (ISO14443 TYPEA/Б, итн.).
Модел Бр.
YW-607
Спецификација :
Читаат и пишуваат безконтактни паметни картички
Фреквенција
13.56 MHz
Протокол
ISO 14443 A ,ISO 14443 B,ISO15693,NFC Ознака
Типично време да читаат и пишуваат картички
Максимална ефективна растојание
до 5 9cm (за ISO картичка големина)
Напојување
DC 5 V од USB
Комуникациски Интерфејс
USB Човековите interfce уред
Екранот
Две Бои LED индикатори (софтвер за контрола)
Ѕвончето алармот
Вграден-во (софтвер за контрола)
Температурата на работа
0 60
Температура на чување
-25 + 80
Релативната влажност
до 90%
Димензии
115mm x 75мм x 15mm
Тежина
100g
Поддршка за NFC Тагови : М1 s50 на унодц/70 М1 Мини М1 Ultra Light М1 Desfire M1 Плус(Surpported сите ниво(Level0~level3) Jcop 41 само (Mifare 1 K & 4 K компатибилен) скапоцен камен ISO14443-4 (T=CL) ТИП двојна интерфејс ПРОЦЕСОРОТ Картичка 3.2 ISO14443 B ISO14443 B AT88 RF020 AT88 RF080 SR176 SRI512/1 K/2 K/4 K SLIX4 K ISO14443-4 (T=CL) ТИП Б двојниот интерфејс на ПРОЦЕСОРОТ Картичка 3.3 ISO15693 ISO15693 I. КОД SLI Tag-тоа HF-јас SRF55 Vxx P/ SRF55 Vxx S LRI12/64/128/2k EM4135 Други ознаки во согласност со ISO15693
YW-607 NFC Читач на Сликата :
PC Демо Слики :

За производот

Бренд Име:
YOWO RFID
Број На Модел На:
YW-607
rf фреквенција:
13.56 M
Интерфејс:
USB
Место на Потекло:
Пекинг, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Модел:
YW-607

Избор на клиент