Лаптоп батерии за Asus K72DR K72 K72D K72F K72JR K73 K73SV K73S K73E N73SV X77X77VN k72-100 X77VN A32-K72 A32-N71
Новак - 5 %

Лаптоп батерии за Asus K72DR K72 K72D K72F K72JR K73 K73SV K73S K73E N73SV X77X77VN k72-100 X77VN A32-K72 A32-N71

Достапно за нарачка
DEN 1247.52
DEN 1185.00
Достапност:


Опис :
Батерија Тип : Li-ion
Напон : 10.8 V
Капацитет : 6600m Ah
Тип На Производ : Замена На Батеријата (100% Сосема Нов)
Состојба : 100% Сосема Нов, 24 месеци гаранција! Сертифицирани од страна CE & Rohs !!
Лаптоп батерии за Asus K72 DR K72 K72 D K72 F K72 JR K73 K73 SV K73 S K73 E N73 SV X77 X77 VN k72-100 X77 VN A32-K72 A32-N71
Замена Оригинална Батерија код : A32-K72 A32-N71 70-NX01 B1000 Z 70-NXH1 B1000 Z 70-NZY1 B1000 Z 70-NZYB1000 Z
Замена На Лаптоп Модел :
За ASUS A72 Серија A72 D Серија A72 DR Серија A72 F Серија A72 J Серија A72 JK Серија A72 JR Серија K72 Серија K72 D Серија K72 DR Серија K72 DY Серија K72 F Серија K72 J Серија K72 JA Серија K72 JB Серија K72 JC Серија K72 JE Серија K72 JF Серија K72 JH Серија K72 JK Серија K72 JL Серија K72 JM Серија K72 JO Серија K72 JQ Серија K72 JR Серија K72 JT Серија K72 JU Серија K72 JV Серија K72 JW Серија K72 K Серија K72 L Серија K72 N Серија K72 P Серија K72 Q Серија K72 R Серија K72 S Серија K72 Y Серија K73 Серија K73 E Серија K73 J Серија K73 JK Серија K73 S Серија K73 SV Серија N71 Серија N71 J Серија N71 JA Серија N71 JQ Серија N71 JV Серија N71 V Серија N71 VG Серија N71 VN Серија N71 YI N73 Серија N73 F Серија N73 G Серија N73 J Серија N73 JF Серија N73 JG Серија N73 JN Серија N73 JQ Серија N73 Q Серија N73 S Серија N73 SD Серија N73 SL Серија N73 SN Серија N73 SQ Серија N73 SV Серија N73 SW Серија N73 V Серија X77 Серија X77 J Серија X77 JA Серија X77 JG Серија X77 JO Серија X77 JQ Серија X77 JV Серија X77 V Серија X77 VG Серија X77 VN Серија

За производот

Производи Статус:
Акции
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
HSW
Пакет:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
>5001 MAh
Батеријата Напон:
10.8 V
Компатибилен Бренд:
ASUS
Број На Модел На:
K72 K72D K72F K72JR K73 K73SV K73S
Услови:
во парк
Гаранција:
2 години
Уверение:
CE,FCC,RHOS
боја:
Црна
Клеточно ниво:
Одделение А++
Мобилен количина:
9 клетки
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Полн Капацитет:
6600mAh
Капацитетот На Батеријата:
7800mAh

Избор на клиент