X3399 RK3399 6-Core 64-битна Високи Перформанси демо Платформа на одборот за AR VR Андроид 6.0 ubuntu 16.04

X3399 RK3399 6-Core 64-битна Високи Перформанси демо Платформа на одборот за AR VR Андроид 6.0 ubuntu 16.04

Достапно за нарачка
DEN 10992.00
Достапност:

На X3399 развој одбор се состои од печат дупка главниот одбор, основна плоча и LCD панел.0 ● ● ● ● наскоро 3 G Модул(3 G dongle) ● ● НУЛА НУЛА НУЛА 4 G Модул(PCIE Интерфејс) ● ● НУЛА НУЛА НУЛА GPS Модул ● ● ● ● ● Gigabit Ethernet ● ● ● ● ● USB Глушец и Тастатура ● ● ● ● ● Uboot ● ● ● ● ● Ажурирање на сликата
датотеки присутен со
SD картичка наскоро, наскоро, наскоро, наскоро, наскоро
http : //www.0 Возачот ● ● ● ● ● USB HOST3. Главниот одбор е дизајниран за користење на 10-слој плоча процес за да се обезбеди стабилност и сигурност.5+
Debian9
Linux4. Основната плоча резерви во изобилство, периферни уреди и може да покаже речиси сите функции на RK3399 чип.5 GHz+A72,2*2 GHz [2] НПД K4 E8 E304 EE-EGCF, LPDDR3, 2 GBytes [3] e MMC KLMAG2 GEND, 16 GB(4 G, 8 G изборен) [4] RTC RTC батеријата носителот, CR1202 [5] UART UART4, TTL ниво интерфејс [6] BEEP Ѕвончето [7] UART2 Сериски порт 2, стандардно дебагирање сериски порт,
RS232 ниво [8] DC носителот 5 V DC моќност [9] Моќ копчето [10] Подигање Интерфејс за горење програми на единствен чип
microcomputer [11] Независни Копчиња Додадете волумен; се користи како за Обновување на копчето време
надградба на [12] Независни Копчиња Намалување волумен [13] Независни Копчиња Назад копчето [14] Независни Копчиња Мени копчето [15] MIPI CSI MIPI камера интерфејс [16] MIPI CSI+DS MIPI камера интерфејс и DS интерфејс, кој
може да се поврзете со две MIPI панели [17] MIPI DS Поврзување на екран со MIPI интерфејс [18] HDMI HDMI излезен интерфејс [19] RESET копчето за Ресетирање [20] Инфраред примање на главата HS0038 инфраред интегрирани примање на глава [21] ТФ-картичка ТФ-картичка носителот [22] Тип C TYPEC интерфејс, компатибилен со OTG функција [23] USB ДОМАЌИН HOST2.7 мм Број на пиновите 200 Бројот на одборот слоеви 10 Оперативни температура -10°C~70°C, температура на Чување -10°C~80°C
Вовед во Хардвер Inteesrfac
Референца
Знак Име Опис [1] ПРОЦЕСОРОТ RK3399, A53, 4*1. На 7-инчен TFT LCD е усвоена од стандардните и поддршка MIPI интерфејс .pdf
http : //www. Поддржаните возачи се наведени како подолу : Возачи Поддржани од Страна На X3399 Развој Одбор
систем
возачот
Linux4.6 4 Канал Програмабилни LED ● ● ● ● ● 7-инчен екран MIPI
(1024*600) ● ● ● ● ● MIPI екранот(2048*1536) ● ● ● ● ● EDP екранот(2048*1536) ● ● ● ● ● Светлото Возачот ● ● ● ● ● PMIC Возачот (RK808) ● ● ● ● ● Осетлив на Допир ● ● ● ● ● EMMC Возачот ● ● ● ● ● SD Картичка Возачот ● ● ● ● ● Независни Копчиња ● ● ● ● ● ADC Возачот ● ● ● ● ● Gsensor ● ● НУЛА НУЛА НУЛА Жиро ● ● НУЛА НУЛА НУЛА Компас ● ● НУЛА НУЛА НУЛА Светлината Сензор ● ● НУЛА НУЛА НУЛА Ѕвончето Возачот ● ● ● ● ● Инфрацрвено Далечинско управување ● ● ● ● ● Power ON/OFF ● ● ● ● ● Спиење/Буден ● ● НУЛА НУЛА ● USB HOST2.
7 Инчен LCD Capacitive ,MIPI интерфејс ,1024*600 Резолуција
Функција Параметри Изглед Печат дупка шема Главниот одбор големина 55мм*55мм*3мм Pin проред 1.0 Возачот ● ● ● ● ● Type C (OTG) возачот ● ● ● ● ● Audio(RTL5651) ● ● ● ● ● Снимањето(RTL5651) ● ● ● ● НУЛА Аудио Влакна Излез ● ● НУЛА НУЛА ● Двојна фреквенција WIFI/BT4.0 интерфејс [25] на слотот за SIM картичка 3 G и 4 G mobile phone картичка [26] PCIE интерфејс за Поврзување на 3 G и 4 G модули [27] EDP EDP интерфејс [28] GPIO интерфејс GPIO продолжување интерфејс [29] LED 4-канал програмабилни LED [30] Камера интерфејс Стандард 24-pin паралелно камера интерфејс [31] МИКРОФОН Слушалка, снимањето на текст [32] Говорникот интерфејс Надворешни две-канал собраниски [33] SPDIF Влакна излезен интерфејс [34] Слушалка носителот Слушалка излез [35] Gigabit network
порт RT8211 E интерфејс [36] WIFI/BT Модул AP6354 WIFI/BT две-во-едно модул
На x3399 развој одбор поддржува Android6.com/uploadfiles_jiuding/files/20170426_150232.0 mm Игла подлога димензии 1.0 интерфејс [24] USB ДОМАЌИН HOST3.1, QT и Debain оперативни системи.

За производот

Intergrated Функција:
Bluetooth,10/100/1000Mbps,WiFi 802.11 b/g/n,IR Приемник
Демо Одбор Тип:
рака
Процесор Бренд:
Rockchip
Број На Модел На:
X-RK3399
Интерфејс:
HDMI/РКА Излез,ТФ-Картичка Поддршка,SATA,USB OTG
Капацитетот На Меморијата:
2GB
ROM Капацитет:
16GB
Бренд Име:
smartfly
RAM меморија:
2gb ddr3
ROM:
16G eMMC
USB3.0:
1
Тип-В:
1
OS:
Android6.0 + Ubuntu16.04

Избор на клиент