Моќ HD LF-20MG/LW-20MG 20 КГ Дигитални Серво HM Автомобили Антенски Робот Главата и Futaba RC Хеликоптер Брод Автомобил Подобро Водоотпорен
Новак - 15 %

Моќ HD LF-20MG/LW-20MG 20 КГ Дигитални Серво HM Автомобили Антенски Робот Главата и Futaba RC Хеликоптер Брод Автомобил Подобро

Достапно за нарачка
DEN 1258.56
DEN 1070.00
Достапност:


Моќ HD LF-20 MG LW-20 MG 20 КГ Дигитални Серво HM Автомобили Антенски Робот Глава
Вртежен момент(4.8 V) : 16.5 kg cm (229.1 мл/во) вртежен момент(6.6 V) : 20.0 kg cm (277.7 мл/во) Брзина : 0.18 дик (4.8 V) ; 0.16 дик (6.6 V) Оперативен Напон : 4.8 ~ 6.6 DC Volts Тежина : 60 g (2.12 мл) Имајќи Тип : Топката Имајќи x 2 Мотор Тип на : DC Мотор Менувач Тип : Бакар & Алуминиум Оперативни Температура : -20 C~60 C Работна frequence : 1520µs / 333hz Големина на : 40.7 x 20.5 x 39.5 mm ( 1.60 x 0.80 x 1.55 во)
Пакување Содржина : 100% Сосема Нов 1x Серво и делови

За производот

боја:
LF20MG ЦРВЕНО 270degree, LF20MG ЦРВЕНО 360degree, LF20MG ЦРВЕНО 90degree, LF20MG ЦРВЕНО 180degree, LW20MG Сина 90degree, LW20MG Сина 180degre
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Композитен Материјал
Бренд Име:
моќ hd
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
LW-20MG/LF-20MG
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Servos
Технички параметри:
Вредност 3
Алатка Материјали:
LW-20MG Серво
РК Делови и Accs:
LF-20MG Серво
Четири тркала Атрибути:
LF-20MG Серво
Надградба На Делови/Додатоци:
LW-20MG Серво

Избор на клиент