TD05-16G 49178-01470 4917801470 MR239345 Турбо За Мицубиши Lancer Evolution I II III RVR Galant VR4 1987-93 4G63N 2.0 L 270HP
Новак - 10 %

TD05-16G 49178-01470 4917801470 MR239345 Турбо За Мицубиши Lancer Evolution I II III RVR Galant VR4 1987-93 4G63N 2.0 L 270HP

Достапно за нарачка
DEN 13679.52
DEN 12312.00
Достапност:


Испорака такси и такса за ракување нема да бидат вратени.,Северна Ameria е околу 7~15 workding дена; брод во Јужна Америка,Средниот Исток,Источна Евра.30 mm
Exd : 68. За нас
Ние имаме долгорочна производството и продажбата на искуство,Ние може да обезбеди професионална техничка поддршка,и може да ви помогне во решавање на секоја ситуација.25
Дијаметар на воздухот влезот и излезот(комп домување) : 56/63
Максимална брзина(r/мин) : 170000
Макс durative работа температура : 900 centidegree
Макс го Оценувате на Комп Воздух : 2.
Купувачот е одговорен за сите превозот на трошоците што ќе настанат.08 mm
Трим : 50
Turbiner Тркала
За Мицубиши Стил 4 Гром Прирабница - DSM
Ind : 55.90 mm ===================================================================== ====================================================================== Предмети Плаќање
Можеме да го прифатиме Зачувам,Кредитна Картичка,Western Union,Банкарски трансфер (Т/T) итн.
Ние може да ја прогласи својата цел со пониска вредност, да се минимизира увоз даночни давачки за купувачот.0 L Директни гром во замена За фабрика турбо.
Предмети ќе бидат испратени Веднаш по плаќањето Зачувам Потврди;ако не може да биде претставено на време,ние ќе ви ги даде e-mail за да ја објасниме ситуацијата.
Создавање на вредност, победи на задоволство на клиентите ,е целта на нашата работа. Двете масло и вода за ладење Замена за 1989-1999 За Мицубиши 1 G 2 G Eclipse Талон Ласерски Турбо 2.
Ако стоката е во дефект, ве молиме да не известите во рок од 3 дена од денот на испорака.0 L 270 HP Моторот : 4 G63 N 4 G63 270 HP.
Тоа трае околу 6-9 дена да брод на овие Земји., Африка околу 15~30 работни дена.
Ние брод на објекти во светот.
Секој увоз на давачки,даноците,цените или таксите не се вклучени во точка цена или превозот цена.
Сите предмети мора да се вратат во нивната оригинална состојба со цел да се квалификува за враќање на парите или замена на стоката.0 L (4 G63 T)
2" Влезот Дијаметар
Весник Имајќи - Влажни Се Плови Тип
Внатрешни wastegate поставена на Околу 12 Psi
DSM Прирабница
Масло Lub, Масло/Вода Кул
275 КС Способен
Компресор Тркала 0. Објекти На Превозот
Ние брод на адреса потврди предвидено од страна Зачувам.EMS изразат испорака е обично се 5~8 работни дена зависи од земјата доставени до.ние ќе песна секој ден премногу. ве Молиме бидете сигурни дека Сите Зачувам Плаќања мора да биде Потврден.50 mm
Exd : 48.
Ако имате било какви потреби, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви ги даде на повеќето професионални одговарање на служба во рок од 12 часа.
Ве молиме забелешка : турбополнач инсталацијата бара професионална инсталација,а Не професионална инсталација резултира со оштетување на машината, ќе бидат исклучени од делокругот на обезбедување на квалитет.50
Дијаметарот на комп тркала : 68/48
Прирабница димензија : 74*57 4-M10*1.НОВИ TD05-16 G TD05 H-16 G 49178-01470 4917801470 ME083572 MR239345 Турбина Турбо Турбополнач За Мицубиши Lancer Evolution III RVR Ga lant VR4 1987-1993 Моторот : 4 G63 4 G63 N 270 HP 2.
Предмети се испраќаат по плаќање е потврдено.77
Дијаметарот на турбина тркала : 56/49
Трим(компресор тркала) : 0.

За производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
ECEPTECH
Име На Модел:
TD05-16G 49178-01470 За МИЦУБИШИ Lancer Evolution III 4G63N 2.0 L
Frequence Опсег:
.
Објектот Ширина:
28inch
Модел Година:
1987-1993
Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал Тип:
Турбина Тркало-K418; Турбина Вратило-42CrMo;
Објектот Висина:
28inch
Автомобил Производител:
Мицубиши
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Зголемување на моторот на воздухот, се произведуваат повеќе моќност и вртежен момент
Објектот Должина:
29inch
Објектот Тежина:
8.2kg
Турбо Модел :
TD05-16G TD05H-16G TD05 16G TD05H 16G Турбо Турбополнач
Дел Број:
49178-01470 49178 01470 4917801470
ОЕМ број:
ME083572 MR239345
Апликацијата возило:
За МИЦУБИШИ Lancer Evolution I-III RVR Galant VR4 1987-1993 2.0 L
Примена на моторот:
4G63 4G63N 2.0 L 270HP
Место на Потекло:
Кина (Копно)
делови:
Со сите дихтунзи и масло цевка фитинг
Гаранција:
12 месеци

Избор на клиент