Прецизност Светлото LCD Дигитален Прилагодливи Lead-free Електрични лемење железо ESD Мини Лемење станица 220V 90W ЕУ Приклучок

Прецизност Светлото LCD Дигитален Прилагодливи Lead-free Електрични лемење железо ESD Мини Лемење станица 220V 90W ЕУ Приклучок

Достапно за нарачка
DEN 1151.52
Достапност:


Овој линк го само за 220 V само ,ве молиме бидете информации
1. Карактеристики :
Мал волумен, но моќни функции,двојно копчиња desig
Висок квалитет на греење на елемент,висок степен на температура sensitivit
Надополнување на вредноста на температурата преку microcomputer. Грешка маргина помалку од +/-5 ºC
Високи-температура отпорни,висока изолација,мека на допир моќ кабел.
Со особено LCD дисплеј, кој со назад светлина,dispaly ја поставите температурата јасно
Висок степен на специјални материјали,со високи-температура отпорни и силна анти-статички.
2. Параметри :
Температурата опсег
100-480 ºC
Заварување млазницата земјата отпорност
Заварување млазницата земјата напон
Големина
200 MM
3. Спецификации :
Моќност
90w
Лемење Млазницата
900 M серија
Екзотермичен Материјал Core
220 V
Напојување
220 V/50 HZ Пакување листа Електрични лемење железо CN plug 220 V X1
Носителот X1 X1 Упатство

За производот

Приклучок Тип:
EU
Излезна Моќност:
90W(MAX 145W)
Излезна Температура:
100-480 целзиусови степени
Текст Voltagle:
220v-240v
Температурата Стабилност:
-/+5 C
Димензии:
200*7mm

Избор на клиент