Нови SIRUI PH-20 Професионални Карбонски Влакна Gimbal Главата Динамичен пукање од суштинско значење PH20 главата Birdwatching
Новак - 48 %

Нови SIRUI PH-20 Професионални Карбонски Влакна Gimbal Главата Динамичен пукање од суштинско значење PH20 главата Birdwatching

Достапно за нарачка
DEN 60923.04
DEN 31680.00
Достапност:

ПРОДАЖБА!!
Si Rui фабрика овластени,апсолутно нови вистински оригиналот, на нашите промоции овој месец,ние ќе ви ги понудиме најдобрите цена,ве молиме оставете порака до мене,јас ќе ви ја даде најголемата попуст!!
Кога го користите долго telephoto или zoom леќата, тоа е често невозможно да се рака држете го вашиот опрема и критички рамка вашите снимки. За да се обезбеди вашите слики се добри, треба здрав tripod и силна, контролира главата. 3-начин или топката главата е многу тешко да се користи за следново предметите кои се движат. Ќе постојано треба да се прилагоди притисокот на топката или отклучување на 3-начин на главата. Од тогаш момент е изгубена.
На SIRUI PH-20 Професионални Карбонски Влакна Gimbal Глава го прави вашиот тешки камерата и леќа систем за брзо ракување и бестежин! Можете да непречено и токму песна брзо се движат предмети, пре-прилагодете го вашиот состав или да бидат подготвени за неочекувани фото можности.
Кога фотографирањето птици или животинскиот свет, снимање спорт, следење на тркачки автомобили, авиони, велосипедисти, тркачи - всушност, ништо што се движи брзо - ништо не може да го подобри вашите резултати како SIRUI PH-20 Gimbal Глава!
Со користење на cross-pattered, мулти-слој Јаглерод Влакна во рака и фалсификувани авиони алуминиум за L-заграда, на SIRUI PH-20 е многу силна држи до 20 кг (44 lb.) - но, тежи само 1,3 кг (2.9 lb.)! Карбонски Влакна нуди намалува вибрациите и подобро толеранција на температурни промени.
Со камерата и леќа совршено избалансиран на gimbal главата, нема потреба да се заклучи било контроли. Можете брзо и лесно да се движите камерата во било која насока само со најмала количина на сила. Правилно е утврдено систем може да се контролира со еден прст! Неколку SIRUI PH-20 до SIRUI М-X или Р3/R4 Серија tripod и да имате силен, здрав, лесни, преносливи за поддршка на системот, кој е дизајниран да се стабилизира вашата камера и долго објектив за оние остри слики што побарувачката.
На PH-20 има многу иновации. Лесни, солиден карбонски влакна рака, Arca-компатибилен брзо ослободување систем, калибриран QR платформа и вклучени QR плоча - тоа е дизајниран со фотографот во умот. И SIRUI PH-20 може да се конвертира од еден L-заградата единица во поедноставна страна планината систем со вклучени брзо ослободување платформа и алатки.
1. Висока цврстина, малата тежина на Карбонски Влакна за криви рака и фалсификувани авиони алуминиум за L-платформа.
2. Ја прави вашата камера/леќа облека "бестежин" и ќе непречено да се движите хоризонтално 360° и навалување +150° до -60° (и да останете во позиција без заклучување на глава!), со благ допир.
3. Се конвертира во а од страна на планината систем со вклучени платформа.
Вклучени во кутија : Gimbal главата, нарачана опремени случај, PH-120 Брзо Ослободување плоча, брзо ослободување страна планината платформа, алатки, упатството, гаранциона картичка

За производот

Број На Модел На:
sirui ph-20
Материјал:
Карбонски Влакна
Пакет:
Yes

Избор на клиент