10. Виолетова Боја Б Забелешка Круната Чакра Матирано Кварцен Кристал Пеење Сад со слободни велур и o-ring
Новак - 5 %

10. Виолетова Боја Б Забелешка Круната Чакра Матирано Кварцен Кристал Пеење Сад со слободни велур и o-ring

Достапно за нарачка
DEN 2784.00
DEN 2645.00
Достапност:

Праксата е најдобар начин да се научи контролата на ѕвонење и јачина, со континуирана практика мајсторство во текот на соодветна техника на игра ќе стане природен. Нивните Зен-извајани изгледа се исцелување и нивните Јин/Јанг квалитети ѕвездени. Ефектите на играње Класичната Матирано Чаши во дом, канцеларија или во голема група со прилагодување може да биде повеќе заземјување и да помогне да се промовира стабилен, мирен енергија. Ако се направи постојано кристално сад може да се затегнати и микроскопски пукнатини може да биде создадена во кварц кои може да предизвикаат пеење сад за подоцна да пропадне. Ние ви препорачуваме играње без Кварцен кристал пеење чаши во близина на лица главата, лицето или уши за да се избегне слушно оштетување, судири или други несреќи. Да се игра матирано заврши кварц пеење чинии, фатете велур покриени како алатка што ќе се одржи пенкало. Се избегнат играјќи кварцен кристал пеење чаши во рок од 12 инчи на едни со други како нивната интензивна вибрации или хармонично призвук може да доведе до поразителен или кршење. Класичен Матирано заокружува и светлина-полни чаши прстен со целосни, неспокојот на ѕвонење да се комбинираат за најслатко Универзална хармонии. Ние можеме да работиме заедно за да ги реши сите проблеми!.
Ние сме експерт кој може да се подесување на ѕвонење. Звукот природно исчезнува надвор додека друг сад е активирана. Рамката на сад е во можност да се играат во било која насока. Ова овозможува непречено тонски транзиции кога се користи повеќе чаши. Отстранување алатката по пеење на rim ќе им овозможи на сад да продолжи resonating и да се овозможи звукот да полека почнуваат да се намалуваат во обем.7pcs како еден сет или 8pcs како еден сет, или 12pcs или 13pcs како еден сет, постои 36pcs како еден сет, премногу
Примена :
Функција на Секоја Чакра :
Како да се игра
1.
Добредојдовте на нашиот магазин и интересно во нашите предмети,ние ќе снабдување еден бесплатен велур и о-прстен со кристално пеење на чаша!
Овие убави и луминисцентните чаши емитуваат проширена звук кој е за лекување на телото подлабоките ткива. Ние може да ѕвонење било која форма пеење на сад во совршен музички забелешка.
Shippment
а) погоре, очекувано време на испорака е само за референца,ако не може да се добие парцела/производ на време,pls се чувствуваат слободни да ги споделите со мене знаете,ние ќе се обидеме потрудиме за вас
б) Увозните давачки,даноци и други обичаи поврзани трошоци не се вклучени во цените,Купувачите треба да ги сноси сите rceponsibility за сите дополнителни трошоци направени. Високо тактилни и светлина-исполнет Класичен Матирано чинии се совршени entrainment алатки за големи групи, медитација и внатрешна и надворешна исцелување и градина простори. Постои совршен C C# Д Д# E F F# G G# О О# B музички белешка Од 1 октава на 7 октава, главно е 3th октава, 4 октава. Алатката треба да бидат во благ агол да надвор од сад и внимание треба да се направи за да се задржи постојана дури и притисок.
Тоа е најдобро за чување и транспорт на Кварцен кристал пеење чаши во сметководствената случај што одговара на сад удобно. Примена дури и притисок, полека водич алатка околу надворешната страна на rim, го држите цврсто како вибрации почнува да се изгради и саканиот волумен е постигнат. Сугестивна на древните храмови, нашата Класичен Матирано Чаши изпускам исцелување матрица секаде каде што си ми звучеше. Ние претпазливост против подигање на сад нагоре или извршување на сад од страна на неговиот rim како повторно ова го става вирус на сад, кои потенцијално би можеле да го оштети.

За производот

Бренд Име:
SINGINGBOWL
Број На Модел На:
Кварцен Кристал Пеење На Сад

Избор на клиент