Турбо TF035HL 49135-05620 49135-05640 49135-05650 Турбополнач За BMW 120D E87 320D E90 E91 04-07 М спорт M47TU M47TU2D20 2.0 L
Новак - 10 %

Турбо TF035HL 49135-05620 49135-05640 49135-05650 Турбополнач За BMW 120D E87 320D E90 E91 04-07 М спорт M47TU M47TU2D20 2.0

Достапно за нарачка
DEN 18719.52
DEN 16848.00
Достапност:


Опис на производот Турбо 100% Нов TF035 HL 49135-05671 49135-05670 49135-05651 49135-05660 49135-05641 49135-08911 49135-05610 49135-05620 49135-05640 49135-05650 За BMW 120 D E87 2004-07; 320 D E90 E91 2005-07 Моторот : M47 TU M47 TU2 D20 2.0 L 160 HP БЕЗ Електрична Actuator Турбополнач
Турбо Модел : TF035 HL Дел Број : 49135-05651 49135-05660 49135-05670 49135-05641 49135-08911 49135-05671 49135-05610 49135-05620 49135-05640 49135-05650 ОЕМ Број : 4716166 7795498 7795498 D704 11657795498 11657795498 D704 779549807 1165779549807 7795499 K 7795499 K107795499 11657795499 779549907 1165779549907 7795498 J09 11657795498 J09 11654716166 Примена : За BMW 120 D (E87)160 HP) M47 TUE Мотор 2004-07 За BMW 320 D (E90/E91) 160 HP M47 TUE 2005-07 За BMW 320 D, 320 D М Спортски Мотор : M47 TU M47 TU2 D20 2.0 L 160 HP Турбо Модел TF035 HL6 B-13 TB/ВФ Дел Број 49135-05671 Претходната Верзија 49135-05610, 49135-05620, 49135-05640, 49135-05650, 49135-05651, 49135-05660, 49135-05670, 49135-05641 OE број 7795499, 11657795499, 779549907, 1165779549907, 7795498 J09, 11657795498 J09, 11654716166, 4716166, 7795498, 7795498 D704, 11657795498, 11657795498 D704, 779549807, 1165779549807, 7795499 K 7795499 K10 Опис За BMW 120 d (E87), 320 D (E90 E91) Мотор
M47 TU2 D20, M47 TUe2-OL
M47 N204 D4/N47 D20 A, N47 D20 C Капацитет 2.0 L,1995 кзм Моќ 120/163 HP Ладење Тип на Масло за Ладење Гориво Дизел Апликации : За BMW 320 D, 320 D М Спорт 2005-07 За BMW 320 D (E90/E91)160 HP M47 TUE 2.0 L Мотор 2004-07 За BMW 120 D (E87)160 HP M47 TUE 2.0 L Мотор

За производот

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
49135-05610 За BMW 120D E87 04 - 320D E90 E91 М спорт M47TU 2.0 L
DIY Материјали:
Металугрија
Објектот :
TF035HL TF035HL6B-13TB/ВФ БЕЗ Електрична Actuator Турбо Турбополнач
Дел Број . :
49135-05671 49135-05610 49135-05620 49135-05640 49135-05650
Дел Број :
49135-05651 49135-05660 49135-05670 49135-05641 49135-08911
OE БР. :
7795499 11657795499 779549907 1165779549907 7795498J09 11657795498J09
OE БР. . :
11654716166 4716166 7795498 7795498D704 11657795498 11657795498D704
OE БР. .. :
779549807 1165779549807 7795499K 7795499K10
pplication Возило :
За BMW 120D E87 2004-07;320D E90 E91 2005-07
pplication Мотор :
M47TU M47TU2D20 M47TUe2-ОЛ M47N204D4/N47D20A N47D20C 2.0 L 160HP
Гаранција :
12 месеци трговија на Големо
Модел:
49135-05610 За BMW 120D E87 04 - 320D E90 E91 М спорт M47TU 2.0 L

Избор на клиент