2/4 УДАР Индуктивен дигитални ВРТЕЖИ во минута Tach / Час Метар tachometer за мотор џет ски чамци мотокар камион dirt bike MX
Новак - 22 %

2/4 УДАР Индуктивен дигитални ВРТЕЖИ во минута Tach / Час Метар tachometer за мотор џет ски чамци мотокар камион dirt bike MX

Достапно за нарачка
DEN 1329.60
DEN 1037.00
Достапност:


Водоотпорен Индуктивен Tachometer Час Метар За Сите Бензински Мотор, Морски,Мотоцикл,моторни санки,АТВ РЛ-HM012
Ова е за 2 P1 R.
Ако ви треба 1 P1 R,ве молам да ми кажете .
Карактеристики :
1. Tachometer час метар ха s истите карактеристики како час метар плус tachometer функција.
2. Покажува операција во RPM и часа.
3. Лесна инсталација без моќ или земјата се потребни.
4. Не батеријата потребни-се поврзува со искра plug жица.
5. Работи на било бензински мотор.
6. Максимална RPMS 99999,Максимална часа 9999.9
7. Factory set 1,2,4 циклус на моторот.
Функции :
Tachometer час метар-Покажува ВРТЕЖИ во минута ? s кога моторот работи.Кога моторот е исклучен,метар покажува вкупно часови акумулирано.
Инсталирање метод :
Обезбедување метод :
а.Дупчење во вашиот рамка со ?2.5 mm приклучок,тогаш сигурно тоа да рамката доаѓа со две pick-up завртки.
б.Користење на поместена двострано лента на задната страна од метар и обезбедени тоа да рамката траверза со поштенски врски.
Слики на метар час
За нас :
Ningbo Jiangbei Се Кандидира Лидер Electronics Co., Ограничена е производител на tachometers, час метри, шалтери, батеријата индикатори, температура мерачи и така натаму, со добро опремени тестирање објекти и силна техничка сила.
Со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн, нашите производи се широко се користи во мотоцикли, моторни, АТВ, трактори, чамци, генератори и други индустрии.
Нашите производи се широко признати и доверени од страна на корисниците и може да се сретне постојано менување на економските и социјалните потреби.
Ние го поздравуваме нови и стари клиенти од сите сфери на животот да не контактирате за идните деловни односи и заеднички успех.
CE :
ROHS :

За производот

Објектот Висина:
1.4cm
Бренд Име:
runleader
Име На Модел:
РЛ-HM012
Објектот Ширина:
3.7cm
Специјални Функции:
час метар
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
5.4cm
Материјал Тип:
ABS
Објектот Тежина:
65g

Избор на клиент