Изберете и Место Машина YX3040 SMT Печатење на Екран(300*400mm) Лемење Паста Печатач Светлина Собрание Линија

Изберете и Место Машина YX3040 SMT Печатење на Екран(300*400mm) Лемење Паста Печатач Светлина Собрание Линија

Достапно за нарачка
DEN 26400.00
Достапност:


YX3040 Висока Прецизност Матрицата Печатач,SMT Машина,Прирачник за Лемење Паста Печатач((300*400mm)
Опис :
Спецификација Модел : YX Димензии(L×W×H) : 540×370×350 милиметри (mm) Платформа Големина : 300×400(mm) PCB Големина : 250×400(mm) Образец Големина : 370×470(mm) брзина на Печатење : Прирачник за контрола на PCB Дебелина : 0~80(mm) PCB Подесување спектар Пред/ Страна : +10мм Платформа висина : 240(mm) Повторливост : ±0.01 mm Позиционирање на владата : Надвор/Референца дупка Тежина Прибл. 35 Kg
Карактеристики на производот :
1.Можете да изберете истата со печатење машина платформа ,во прилог ,Еднокреветни и двокреветни панел локација удобен и голема флексибилност ,за Да се обезбеди за печатење точност.
2.Печатење на екран може да се ротира за 45 степени, со висок повтори прецизност,може да се спореди со машината.
3.Со користење на челик нето-мобиле училиште издание, како и поврзување со печатење на платформа X, Y оска фино подесување на калибрација, лесен и брз.
4.Рамка направена од задебелување на машината е супериорен избор на материјали и силен, издржлив;Челик мрежа
stent користење на спирала завртка нагоре и надолу, прилагодлива висина, погодно за контрола на дебелината на ПХБ.
Нашите Услуги :
1.Рок на плаќање : T/T,Western Union,Paypal
2.Време на испорака : Стоки во парк,откако доби плаќање
3.Гаранција : Една година

За производот

Број На Модел На:
YX3040
is_customized:
Yes
Спецификација:
300*400mm
Акции:
Yes
Manufactory:
Yes
Веб-страница:
www.zjyingxing.com
Модел:
YX3040
Имаме Модел на Спецификација:
300*400mm
Макс. Големина На Печатење:
250*400(mm)
Макс екран рамка димензија:
370*470(mm)
Повторливост прецизност:
±0.01(mm)

Избор на клиент