60W 220V ЕУ Електрично Прилагодливи на Температурата на Лемење, Заварување Лемење Железо Rework Поправка Алатка Со +Вшмукување согласност
Новак - 20 %

60W 220V ЕУ Електрично Прилагодливи на Температурата на Лемење, Заварување Лемење Железо Rework Поправка Алатка Со +Вшмукување

Достапно за нарачка
DEN 703.68
DEN 563.00
Достапност:


Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Вовед : Овој компактен дизајниран станица е идеален за професионална употреба. Лемење може да се врши и прилагодени од контрола knob од 200°C - 450°C. Меѓусебно железо обложено совети се на располагање за да се направи лемење станица одличен за електронски и електричен користите Карактеристики : Професионални Лемење Алатка е одлична за олово-слободен лемење semiconductors Висок квалитет долготрајни керамички тип грејач. Прилагодлива температура контролирана лемење песна : 200-450 °C (не е knob воланот на Електронски Лемење Пиштол за температура се прилагоди) Идеален за хоби, колекции, радија, и електроника работа Железо обложено совет и нерѓосувачки челик изградба нудат повеќе челичната конструкција нуди подолг живот Оперативни : Чистење на делови за да биде придружуван Чисти лемење железо совет и "тин" сите лица на врвот со слој на лемење Применуваат флукс-core лемење да се загрева делови, не тит до лемење мене лемење совет ,и топлина тоа до лемење се топи и текови слободно Внимание : Кога лемење железо е вклучен за прв пат, таму доаѓа од чадот од врвот крајот. Чадот запира во чад додека и чад никогаш не излегува повторно Откако ќе заврши подолг живот совет лице Не поднесе долг живот совет се соочи и да Не се применуваат премногу лемење непотребно Спецификација : Лемен Железо Должина : 18.5 см Должина на Кабел : 145cm Приклучок тип : НИ plug Работен Напон : 220 V Моќност : 60 W Боја : Како на слики прикажани Количина : 1 Сет Пакетот вклучува : 1 X Лемење Железо 220 V 5 X Железо совети 1x обвивка 1x калај жица 1x3.5 вшмукување калај линија 1x заградата 1x колофон 2x пинцети 1x3.0 жица

За производот

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
220v ЕУ Електрични железо
Тип:
Моќ Алатка Делови

Избор на клиент