Бесплатен превозот Кина леќа Co2 laster леќа 20mm дијаметар 50.8 mm фокус должина за гравирање и сечење

Бесплатен превозот Кина леќа Co2 laster леќа 20mm дијаметар 50.8 mm фокус должина за гравирање и сечење

Достапно за нарачка
DEN 960.00
Достапност:

08
,Менискус
цинк selenide Кина
63.
Прв чекор : чистење на мека светлина загадувачи на воздухот (прашина, на floe содржина)
Употреба на воздухот топката дува исклучување на површината на леќите skimmer, ако не може да експлодирам на pollutant, продолжи во вториот.08
Менискус
цинк selenide Кина
190. Низ површината што е можно побрзо, корисни за течноста испарува, да не остави шари.08
Менискус
цинк selenide Кина
75
3
2
0.
Ако овој чекор не може да се отстрани нечистотијата, продолжи да третиот чекор.08
Менискус
цинк selenide(Кина
15
0.08
Менискус
цинк selenide Кина
38.8
2
2
0.6
4
2
0.8
2
2
0.08
Менискус
цинк selenide(Кина
190.8 mm фокус должина
Ако вашиот ласерски цевка моќ е над 100 W, јас силно препорачуваме САД ласерски фокусот на објективот
На овој линк е главно за Кина леќа Дијаметар 20mm, Фокусна должина 50.08
Менискус
цинк selenide(Кина
18
0.08
Менискус
цинк selenide(Кина
75
3
2
0.
2) препорачуваме да се користи на алкохол.
Бесплатен превозот Кина леќа Co2 laster леќа 20mm дијаметар 50.8 mm фокус должина за гравирање и сечење
Пакет содржина : 1pcs Co2 laster леќа 20mm дијаметар 50.08
Менискус
цинк selenide(Кина
19.
Answer : ___________________________ Note :
1) Употреба на справи со хартија и висок квалитет на памук за операција.08
Менискус
цинк selenide Кина
190.08
Менискус
цинк selenide(Кина
127
5
2
0.6
4
2
0. Стави објективот на хартија, со цел да се избегне оштетување.6
4
2
0.08
Менискус
цинк selenide(Кина
101.08
Менискус
цинк selenide Кина
50.08
Менискус
цинк selenide Кина
127
5
2
0.08
Менискус
цинк selenide(Кина
127
5
2
0. Забелешка : не се користи компримиран воздух на фабриката, бидејќи содржи многу вода и масло, масло и вода Во мембрана на површината може да се формира на апсорпција на штетни филм.6
4
2
0.08
Менискус
цинк selenide(Кина
190.08
Менискус
цинк selenide Кина
25. Од чисто злато или чист бакар површината не чисти и допир.08
Менискус
цинк selenide(Кина
63.8 mm, ако у сакате други спецификација, pls ме остави порака за дијаметар и фокусна должина.08
Менискус
цинк selenide(Кина
101.08
Менискус
цинк selenide(Кина
63.08
Менискус
цинк selenide Кина
20
0.
Co2 ласерот се Фокусира леќа
Дијаметар
Фокусна Должина
Работ Дебелина
Структура
Материјал
мм
инч
мм
инч
мм
инч
12
0. Не користете секој алатка да се земе леќи, како што се помош на пинцета, итн.08
Менискус
цинк selenide(Кина
63.08
Менискус
цинк selenide(Кина
75
3
2
0.08
Менискус
цинк selenide(Кина
50.8
2
2
0.08
Менискус
цинк selenide(Кина
101. Земете леќа мора да се носат ракавици или гумени ракавици, бидејќи нечистотијата и масло капки на рака, може да contaminate објективот, предизвика перформанси пад.8
2
2
0.08
Менискус
цинк selenide(Кина
75
3
2
0.31
Менискус
цинк selenide Кина
190.31
,Менискус
цинк selenide Кина
Чистење на леќи, мора да се биде многу внимателен, пред чистење, ве молиме погледнете ги следниве информации :
1.
( леќа со огледало треба само првиот чекор)
Втор чекор : нежно ги чисти светлина загадувачи на воздухот (прашина, отпечаток)
Влажни брис или tampon со Попрскувањето на чист памук, нежно чистење на површината, внимание за да се избегне тешко чистење.5
127
5
7. Не се стави очила на груб или цврста површина, инфрацрвена леќа е лесно да се scrape.8
2
2
0.08
Менискус
цинк selenide(Кина
50.08
Менискус
цинк selenide Кина
101.8
2
2
0.08
Менискус
цинк selenide(Кина
50.08
,Менискус
цинк selenide(Кина
127
5
2
0.

За производот

Дијаметар:
20mm
Структура:
Plano-конвексни
Број На Модел На:
20*50.8 Кина
Материјал:
ZnSe

Избор на клиент