1pcs/многу Ултразвучно Модул HC-SR04 HCSR04 Дистанца за Мерење на Трансдуцерот Сензор за Arduino

1pcs/многу Ултразвучно Модул HC-SR04 HCSR04 Дистанца за Мерење на Трансдуцерот Сензор за Arduino

Достапно за нарачка
DEN 132.96
Достапност:


Опис : модул изведба е стабилна, мерење на растојанието точно : Може и SRF05, SRF02 ултразвучно мерење на растојание модул и други споредливи. Модул прецизност, слепи точки (2cm) супер блиски, стабилна кои се движат успехот на овој производ на пазарот под силно! Функција : Напон : DC5 V Статична струја : помалку од 2m A Ниво излез : високо-5 V Ниво излез : на крајот на 0 V Сензор агол : не повеќе од 15 степени Откривање на далечина : 2cm-450cm Висока прецизност : до 0,3 cm Врска : VCC, trig (контрола од страна), ехо (добивањето на крајот), GND Употреба : 10 US контрола популација од повеќе од еден високо ниво на масти, можете да почекате за да се добие висока излезна порта. Мерач на време може да се отвори со истек на времето, кога пристаништето оди ниско, кога тајмерот вредност може да се чита ова кога времето за оваа дистанца, само за да се пресмета далечината. Овој постојан циклус на мерењето, може да се постигне вредност на мобилен мерење ~ ~ Модул работи : На IO предизвика локација, висок сигнал на најмалку 10us; модул автоматски праќа осум 40khz квадратен бран, автоматски открива дали сигнал враќање; Asignal назад, преку IO на висок output, средно времетраење е Ултразвучно време од започне да се вратат. Тест растојание = (време на * Голема брзина на звук (340 M / S)) / Овој модул обезбедува целосен сет на кои се движат процес : C51, PIC18 F877, ултразвучно LCD1602 екранот, ултразвучно LCD12864 екранот, LED дисплеј, сериски екранот, кои се движат референца програма.

За производот

Бренд Име:
HUABAN
Излез:
Дигитален Сензор
Тип:
Магнетен Сензор
Материјал:
Мешавина
Број На Модел На:
РК-SR04
Употреба:
24GHz Радар Сензор
Теорија:
ултразвучно сензор
is_customized:
Yes

Избор на клиент