Далеку Инфрацрвена Коленото Капи Магнетни Ткаенина
Новак - 5 %

Далеку Инфрацрвена Коленото Капи Магнетни Ткаенина

Достапно за нарачка
DEN 1192.80
DEN 1133.00
Достапност:

Состав : 100% полиестер Ширина : 160cm Густина : 150 Предиво : 48 Тежина : 160/метри
Опис : Врз основа на далеку инфрацрвена здравствена заштита влакна и рамномерно во магнетни честички. на ткаенина ткаенина имаат далеку инфрацрвена здравствена заштита и здравствена заштита двојна функција, да се зајакне улогата и функцијата на здравствените производи, е надградена верзија на далеку инфрацрвена здравствени производи. Постојана магнетни честички материјал рамномерно во влакна и органски ги обединува во заедно, па триење, месење, магнетни честички не падне, постојан тип на производи. Ова е најчесто се користат за обложување, висат боја, ставете како што се здравствената нега производи се неспоредливи. Така производи лесно катарза, бришење отпор, практично, ја отфрли можноста за проблемот на магнетна терапија производи за перење чистење. Принципот на магнетното здравствена заштита функција на ткаенини е : во магнетно влакна рамномерно наредени со честички кои постојан магнет материјал, па ткаенина површината постои N и S пол магнетно поле. Овие магнетни честички произведени од страна на магнетно поле линии формирана со N, S пол магнетно коло. Оние во близина на ткаенина работ безброј магнетен материјал се произведуваат повеќе од N, S магнетното коло и магнетни започне надвор.

За производот

Функција:
Анти-Бактерии
Техника:
Ткаени
Ширина:
160cm
Стил:
Обична
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Обична Обоена
Материјал:
100% Полиестер
Тип:
100% Полиестер
боја:
црвена , сина , црна
Функција:
Лесно да се мијат ,се Фаќа за отпор,Сортирање е лесен,Магнетна терапија,

Избор на клиент