Универзален КОМПЈУТЕР 3D Печатач Екструдер за Полнење за 1.75 mm Makerbot prusa Kossel ultimaker, Наместо на MK8 Хранење Делови
Новак - 10 %

Универзален КОМПЈУТЕР 3D Печатач Екструдер за Полнење за 1.75 mm Makerbot prusa Kossel ultimaker, Наместо на MK8 Хранење Делови

Достапно за нарачка
DEN 431.04
DEN 388.00
Достапност:


Опис на производот :
Екструдерите се инјектирање моделирани со увезени PC пластични материјали. Мат површина третман го прави тоа со добра текстура. Оптимизиран дизајн со автоматски хранење.
Во споредба со ABS за вбризгување на пластични делови, PC делови свои предности кои
1. нема деформација при долгорочна употреба
2. голема површина квалитет на КОМПЈУТЕР материјал го прави хранат процесот повеќе непречено
3. хранењето стабилни, и
4. подобро се носат здрав.
Примена :
Се однесува на 1.75 MM филамент, Брз Спојка Фитинзи на PC4-M5, 4*2 Тефлон цевка за довод. На екструдер се состои од два дела, ги поддржува двете кратки и долги хранење. Корисниците може да го користат врз основа на сопствените потреби за слободни комбинација.
Применливи модели : XYZ, I3, Делта (Kossel), Hbot и Ultimaker, итн.
Превозот листа
PC екструдер* 1 сет (Лево и десно се опционални, ве молиме ги споделите со нас оној што треба, или ќе испрати Левата еден како стандардно превозот)
PC4-M5 Притисни * 1pc
Појавување на завртки * 2 парчиња
604 UU водич тркала * 1pc
Пролетта * 1pc
Answer : ___________________________ Note : моторни одредување на завртки и се вози опрема НЕ се вклучени во превозот на листата.

За производот

Големина:
Left, Right
Бренд Име:
REPRAP
Тип На Објект:
J-раководител
Број На Модел На:
Универзална

Избор на клиент