Оригиналниот Значи И LRS-35-15 85-264Vac да 15Vdc 36W 2.4 НА Meanwell единствен излез Напојување LRS-35
Новак - 15 %

Оригиналниот Значи И LRS-35-15 85-264Vac да 15Vdc 36W 2.4 НА Meanwell единствен излез Напојување LRS-35

Достапно за нарачка
DEN 566.40
DEN 481.00
Достапност:

Вистински Значи И LRS-35-15 85-264 Vac да 15 Vdc 36 W 2.4 НА Meanwell единствен излез за Напојување
Апликацијата Нашата Компанија Ние нудиме на големо на Напојување избор од индустријата напојување од водечките производителот-Meanwell бренд. Тоа е нашата мисија да се обезбеди сигурно решение за вашиот напојување барања.
Од 2002 година, Kulon е помагање на електронската индустрија е инженери, купувачи andtechnicians најде идеален AC/DC, DC/DC, DC/AC Напојување Решенија за своите апликации. Ако немате идеја на изборот на модел , ве молиме да бидат слободни да контакт. Нашиот тим е посветен да одговарање на вашите напојување прашања. Најчесто поставувани ПРАШАЊА на Напојување
Како да се избере вистинскиот Значи и Префрлување Напојување?
А. Да се зголеми сигурноста на S. P. S., ние ви препорачуваме корисниците да изберат единица што има рејтинг од 30% повеќе енергија отколку што вистински треба.
На пример, ако системот треба 100 W извор, ние препорачуваме на корисниците да изберете S. P. S. со 130 W на излезна моќ или повеќе. Со тоа, вие може ефикасно да се зголеми сигурноста на S. P. S. во вашиот систем
Б. Изборот на функциите врз основа на вашата апликација :
1. Заштита функција : во Текот Напон Заштита (OVP), во Текот Температура Заштита (OVP), во Текот Вчитај Заштита (OLP), и др.
2. Апликацијата функција : Сигнализација Функција (Добра Моќ, Моќ Пропадне), Далечински Управувач, Далечински уреди со покажувач, и др.
3. Посебна функција : Моќ Фактор на Корекција (ПРЕСТАПНА), уреди за непрекинато Напојување (UPS) функција.
В. Бидете сигурни дека моделот се квалификува за стандарди за безбедност и ЕМК прописи што треба.
1.Привидната Моќ=Влезен Напон x Текст Струја (VA)
2.Вистинска Моќ= Влезен Напон x Текст Тековната x Фактор на Моќност (W)
Од еколошки точка, електрична централа треба да се генерираат моќ што е повеќе од очигледна власта со цел да се обезбеди стабилно снабдување со електрична енергија на пазарот. Вистинска употреба на електрична енергија треба да биде дефинирано од страна на вистинска моќ. Под претпоставка дека фактор на моќност е 0.5, електраната треба да се произведе повеќе од 2 VA за да ги задоволи 1 W вистинска моќ. Напротив, ако фактор на моќност е 0,95, електраната само треба да се произведуваат повеќе од 1.06 VA да се обезбеди 1 W вистинска моќ треба. Тоа ќе биде многу поефикасна.

За производот

Излезна Моќност:
1 - 50W
Фрекфенција:
47 ~ 63Hz
Број На Модел На:
LRS-35-15
Излез Тип На:
Еден
Бренд Име:
ЗНАЧИ ДОБРО
сертификација:
CCC УЛ TUV БЛАГАЈНИЧКИТЕ EMC CE
Заштита:
Краток Спој/Преоптоварување/Над напон
Ефикасност:
86%
димензија:
99*82*30мм(L*W*H)
Работна температура:
-30~+70℃(се Однесува на Derating Крива)
Бран&Бучава(max):
120mVp-p
НАПОН ADJ. ОПСЕГ:
13.5 ~ 18V
Номинална моќност:
36w
Излезниот Напон:
15v
Излезна Струја:
2.4 На

Избор на клиент