F05114-ВО Собраа F550 6-Aix RTF Целосен Комплет со APM 2.8 Лет Контролер GPS Компас (Не Gimbal)
Новак - 9 %

F05114-ВО Собраа F550 6-Aix RTF Целосен Комплет со APM 2.8 Лет Контролер GPS Компас (Не Gimbal)

Достапно за нарачка
DEN 13695.84
DEN 12463.00
Достапност:

4 GHz 9 Канал Радио Предавател & Приемникот 1 X Високи Слетување Пропадна PTZ 1 X 11. CCW Brushless Мотор Надворешниот дијаметар : 28. GPS со Компас
GPS Карактеристики : - Вграден компас GPS модул - Главниот чип : 6 M - Со брзо сателитски пребарување брзина и висока прецизност - Компатибилен со APM сериски порт и I2 C порт - Вклучува круг пластични школка
- Пре-конфигуриран, Блесна со точните прилагодувања, и тестирани - Супер-Светли LED,Black Plane со Стандардот Мк стил монтажа дупки 45mm X 45mm - Кабелот вклучен - Со L5883 компас Кабел должина во 25 CM - Димензии : 53. (BLM : Brush Less Мотор)
1.Важен Informaiton на Клиенти :
Ве молиме да забележите дека од Февруари.
Во Продажба Шпицот на Сезоната,Колет во Заостанати Проблем за секој Post Office, Посебно за Повеќето Западно-Европски Земји,Парцели со Испораката на Услугата ќе биде Одложен,Постојат Главно се Погодени од Земјите од Европа, Русија, Бразил и така натаму.5 - Тежина : 30g
- Количина : 1 Парче
Опис : C/код,1.6 Тежина : околу 25g.5 Тежина : 28 G APM е отворен извор контрола на летање, може да се игра APM и зависи од индивидуалните способности.0 mm Висина : 24.
пропелер 9443 Должина : 9. Играчот мора да имаат способност на основно разбирање на монолитен интегриран коло, в-јазик, познавање на електрични,механички, и исто така треба одреден степен на ментална способност, financialand материјалните ресурси, енергија, поддршка.0 употреба сад полу-LP2985-3.
(Мојот одмор започнува од Февруари.Ако не сте подготвени, тогаш Ние ви препорачуваме да се подготват некои воведни информации во прв план.3, притисок-отпорни до 16 V, зголемена сигурност, намалена веројатност на Лошо Жиро здравје поради напон проблеми.6 Надгради Големина на : 70*45*13.52 I2 C интерфејс за мулти-цел MUX интерфејси, која може да се користи од страна на самите корисници преку Подлога на Задната Табла слободно да се конфигурираат функција излез, UART0,UART2,I2 C,OSD опција, defaults OSD интерфејс, избегнување на 2.8 Multicopter Лет Контролер 2. 21-от е Кинески Пролетниот Фестивал Одмор , повеќето од фабрики и l ogistics компании се затворени, нарачки ќе се одложи испорачуван дека, доколку имате било какво барање со времето за испорака, ве молиме контактирајте ме пред да нарачате, однапред ви благодариме.8 Ardu Pilot Мега APM 2.5 Големина : 45mm (L) * 25mm (W) * 11mm (H).023 MHz Приемник Фреквенција : L1 [1575.1 V 3300 Mah 25 C 3 S литиум батерија 1 X IMAX РК Б3 Про Компактен Рамнотежа Полнач 4 X 65mm Отпорност Пропадна-Доказ Сунѓерот Пена Цевка Топката F550 Hexa-Роторот На Воздухот Рамка Flame Wheel Комплет
(Боја на Flamewheel оружје,ќе бидат променети од страна на произведени.42 MHz] Лоцира перформанси 2 D : 3m(Просек) 2 D : 2m(просек),со WAAS лебдат на точноста : 1us координатен систем : WGS84 max став висина : 18000 Максимална брзина : 515m/s
Спецификација : следење чувствителност : 161d Bm.2 Влезен Напон : 2-4 клетки литиум батерија или 5-12 Ni Cd клетки/NIMh батерија.5 во
(Не се вклучени)
Се препорачува батерија : 3 S-4 S Li Po,
Се препорачува мотори : 22 x 12 mm
Се препорачува ESC : 30 A или 18 A,
Вклучува поврзување на арм x 6, горниот капак x 1, следниот покрие x 1, x 36 завртка
D2212 920 KV насока на стрелките на часовникот Контра-стрелките на часовникот Г.4 инчи Производ на Теренот : 4.1-во до Февруари.21 , услугата ќе одговори на пораки во текот на тоа време, па не се грижи.8 Лет Контролер GPS Компасот Не Gimbal Пакување, вклучувајќи : 1 X F550 Hexa-Роторот Воздух Рамка Flame Wheel 3 X D2212 920 KV насока на стрелките на часовникот Brushless Мотор 3 X D2212 920 KV Контра-стрелките на часовникот Brushless Мотор 6 X 30 A Brushless ESC 3 X 9443 пропелери 1 X APM 2.Случаен испраќаат,ако имате барање,ве молиме однапред да се потврди инвентар,без негативни или спор прифатени за боја причина,благодарение се разбере и да ви помогне повторно)
Материјали : стаклени влакна +ABS пластика,
Боја : Случајни како слика
Рек тежина : 424 g
Wheelbase симетрични мотор : 550 мм,
Полетување тежина : 1200-2400 грама
Пропелер : 10 x 4.

За производот

Беспилотни Летала Додатоци Тип:
лет контролер
Бренд Име:
jmt
Компатибилен Летало Бренд:
GoPro
боја:
Според сликата
Радио Контрола Стил:
РК Модел
is_customized:
Yes

Избор на клиент